1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Akbank İnternet Bankacılığı Nedir?

Akbank İnternet Bankacılığı Nedir?
5 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 26 kez okundu.

Akbank İnternet Bankacılığı Nedir?

Bankaların şubelerini kapatarak mobil bankacılık, telefon bankacılık ve internet bankacılık sistemlerini geliştirerek daha sağlam alt yapıda hizmet sunmayı hedefliyorlar. Böylelikle iş, maliyet ve zaman yükünü hafifleterek müşterilerine hizmet sunmayı sağlayan bankalar oldukça hızlı bir şekilde bu sistemleri hayatımıza
empoze etmeye başladılar. Bankaya gitmeye ve sıra beklemeye son veren bu sistemler ile oldukça memnun olduğumuzu söyleyebiliriz.

Birçok bankaya göre internet bankacılık sistemine önem veren ve geliştiren Akbank hakkında daha detaylı bilgi ile tanıtalım.

Akbank Direkt

Akbank, mobil bankacılık ve internet bankacılığı için kurduğu ve geliştirmeye devam ettiği platforma verdiği isim “Akbank Direkt“‘tir. Akbank Direkt platformu üzerinden birçok işlemi kısa süre içinde bankanın şubesine gitmeye gerek işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

Hangi İşlemleri Yapabiliriz?

– Vadeli ve Vadesiz mevduat hesabı açıp / kapatabilirsiniz.
– Yatırım hesabı açıp / kapatabilirsiniz.
– Döviz hesabı açıp / kapatabilirsiniz.
– Altın hesabı açıp / kapatabilirsiniz.
– Döviz Alım / Satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
– Altın Alım / Satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
– Kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
– Sanal kart oluşturabilirsiniz.
– Kredi kartınızın borcunu ödeyebilirsiniz.
– Para Transferlerini gerçekleştirebilirsiniz (virman, havale, eft)
– Kurum ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
– Vergi ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
– Kredi başvurusu yapabilirsiniz.
– Kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz
Bu tarz işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz platformdur.

İnternet Bankacılığı Kullanımı ;

İnternet bankacılığı için yapmanız gereken oldukça basittir. Akbank müşterisi değilseniz öncelikle Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise Akbank’ın internet sitesi olan www.akbank.com.tr adresine giderek, sağ köşede bulunan Akbank Direkt’e tıklayarak Bireysel ya da kurumsal
seçiminizi yapmanız. Bu işlemlerden sonra karşınıza çıkacak olan ekran üzerinden müşteri yada TC kimlik numarasınızı girip, belirlediğiniz şifre ile giriş yapmak bu işlemlerden sonra telefonunuza gelen kısa mesaj ile onay kutusuna gelen şifreyi yazarak Akbank Direkt internet bankacılığına giriş yapmış olacaksınız.
Eğer ilk defa Akbank Direkt kullanıyorsanız şifre almanız gerekmektedir. Bu işlem için bankanın şubesine yada müşteri temsilcisini aramıza gerek yoktur. ” Şifre Al” bölümünden size sunulan sorulara cevap vererek, adımları izleyerek şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Passolig ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor ? başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git