1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Banka Dışında Nerden Kredi Alabilirim

Banka Dışında Nerden Kredi Alabilirim
12 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Sürekli banka ve kredi konulardan bahsederken kullanıcılarımızdan gelen mail üzerine bankaların dışında nerden kredi alınabileceğine dair bilgi veren ve aydınlatıcı bir yazı yazmak istedik.

Bu yöntemi tercih edenler genellikle bankaların kara listesine giren kişilerdir, sizlere ilk tavsiyemiz kesinlikle bankaların kara listesinden çıkmak ve bankalardan kredi almanızdır, daha önce iki defa yazı yazdık ve bu Bankaların kara listesinden nasıl çıkılır  ve Kara listeden silinme gibi konularda bahsettik, bu yazılarımızı okuyarak bankalardan kredi çekebilirsiniz, ancak bu kadar zamanınız yok veya acil nakit ihtiyacınız varsa mecburen banka dışında alternatiflere yönelmek zorunda kalıyorsunuz.

Harici Kredi Verenler

Bankalar haricinde kredi veren kişiler, yerler ve hatta kendini kuruluş gibi tanıtanlar vardır, bunlarda adeta banka gibi kişiye göre bu imkanı sağlamaktadır, örnek olarak memursanız size istediğiniz kadar para verirler ve verdikleri paranın minimum 2 katı kadar senet imzalatıp ve her ay yüklü miktarda faiz isterler; 100.000 TL için aylık 7.000 TL faiz isterler.
Ancak bu kişilerin yaptığı işe halk arasında tefecilik denir ve çok kötü sonuçlara yol açmaktadır, sizlere tavsiyemiz kesinlikle uzak durmanız çünkü daha büyük bir bataklığa girmenize yol açacaktır, peki ne yapabilirsiniz…

Alternatif Yöntem

  • Bankalardan kredi çekemiyor ve tefecilerden uzak durmak istiyorsanız sizlere alternatif yöntemlerden bahsetmek istiyoruz, örnek 1.000 – 2.5000 TL gibi bir nakit lazımsa ve hattınız faturalı ise Türk Telekom, Turkcell ve vodafone gibi servis sağlayıcılar üzerinden cihaz alıp nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz bu konuyu ayrıntılı olarak şu yazımızda bahsettik ; Cep Telefonu için Anında Kredi Veren Bankalar
  • Diğer bir yöntem ise bulunduğunuz şehirde Evkur , Yiğit gibi büyük alışveriş mağazaları var ise buralara yönelmektir, bu tarz yerler sizlere kredi kartsız, kefilsiz, senetsiz istediğiniz eşyayı almanıza imkân sağlamaktadır. Bu tarz firmalar başvuru yaptıktan sonra ikamet ettiğiniz adrese gelip bakıyorlar ve büyük ihtimalle onay verip eşyayı almanıza imkan veriyorlar. Yani 8.000 TL’lik bir eşyayı alıp ( Televizyon, Bilgisayar, Mobilya ) bunu alıcısına 5-6 Bin TL’ye satıp nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İhtarname Ücreti 2018 başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git