Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar 2018 - Kredi Merkez

Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar 2018

Bankalar her türlü ihtiyacın giderilmesi için nakit desteği sağlamak adına kredi kullandırmaktadır. Bankaların vermiş olduğu kredi türlerinden biride beyaz eşya kredisidir. Beyaz eşya kredisi veren bankalar sayesinde alınan bu kredinin amacı; kredi başvuru formu dolduran kişinin beyaz eşya satın almak için ihtiyaç duyduğu nakit finansman desteğini sağlamaktır. Diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden farklı olarak beyaz eşya kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka satın alacakları beyaz eşyaya ilişkin bir fatura belgesi sunmaları gerekir. Bu nedenle bu bankanın adı faturalı alışveriş kredisi olarak da anılmaktadır.

Yine bu kredilerde ödeme; krediyi kullanan kişiye değil de ürünü satan ve faturayı kesen firma ya da şahsa yapılmaktadır. Bu nedenle bu krediyi sadece beyaz eşya finansmanı için kredi desteğine ihtiyaç duyan kişilerin kullanmaları gerekir. Faturalı alışveriş kredisi özellikle de son yıllarda kredi kartına taksit yasağı getirilmesi ile beraber daha fazla kullanılmaktadır. Taksitle akıllı cep telefonu satın almak isteyen kişilere de faturalı alışveriş kredisi kullandırılmaktadır.

İş Bankası Beyaz Eşya Kredisi

Beyaz eşya kredisi veren bankalar arasında yer alan bankalardan bir tanesi de İş Bankası’dır. İş Bankası, anlaşmalı olduğu mağazalar üzerinden bu krediyi kullandırmaktadır. 48 ay vadeli kredi kullandıran banka, fatura bedelinde yer alan tutarı kredi kullanan müşterisi adına direkt olarak alacaklı olan firmaya ödemektedir. Burada önemli olan fatura kesilmeden önce satıcı firmanın mutlaka kredi kullanılacak olan banka şubesi ile irtibata geçerek teyit aldıktan sonra faturayı kesmesidir. Kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin kimlik belgelerinin yanı sıra adres ve aylık gelir belgesi ile İş Bankası şubeleri arasından kendilerine yakın olan birini ziyaret etmeleri yeterlidir.

Şekerbank Beyaz Eşya Kredisi

Özellikle de evlilik hazırlığı yapan kişiler için büyük önem taşıyan beyaz eşya kredisi için hizmet veren bankalardan biride Şekerbank olarak öne çıkmaktadır. A sınıfı beyaz eşya almak isteyen kişilere yönelik olarak kredi kullandıran banka sadece şubeleri üzerinden kredi başvurularını kabul etmektedir. Şekerbank ihtiyaç kredisi paketleri arasında yer alan beyaz eşya kredisinin öne çıkan en büyük avantajı ise masrafsız ihtiyaç kredisi kullandırılmasıdır.

Anadolubank Beyaz Eşya Kredisi

En kolay kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda bulunan Anadolubank ihtiyaç kredisi seçenekleri arasında beyaz eşya kredisini de bulundurmaktadır. Kredi başvuruları sadece faturalı beyaz eşya alışverişleri için kabul edilmekte olup yine ihtiyaç kredisi kullanmak için aranılan kredi başvuru şartları bu kredi paketi içinde geçerlidir. Düşük kredi notu ortalaması olan ya da bozuk kredi sicili olan kişilerin kredi başvurularının onay almaları ne yazık ki mümkün değildir.

Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar Dışında Nasıl Taksitle Beyaz Eşya Alınır?

Beyaz eşya kredisi veren bankalar dışında kredi kullanmadan taksitle beyaz eşya almak isteyen kişilerin taksitle beyaz eşya satışı yapan mağazaları tercih etmeleri yeterlidir. Bazı mağazalar kredi kartına 12 ay taksitle beyaz eşya satarken bazı mağazalarda da kredi kartı kullanmayan kişiler için senetle beyaz eşya satışı gerçekleştirilmektedir. Media Markt ve Teknosa gibi büyük elektronik perakende zincirleri düşük fiyatlarla taksitle beyaz eşya satarken kredi kartına taksitle alışveriş yapılmasının yanı sıra mağazalarda bulunan banka stantları sayesinde anında ihtiyaç kredisi kullandırılarak 48 ay vadeli alışveriş yapılmasına olanak sağlanmaktadır. Ancak bunun için alışveriş yapan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve aylık düzenli bir gelire sahip olmaları şartı aranır.

 

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin de ne yazık ki kredi onayı almaları çok zordur. Bu nedenle alışveriş yapılmadan önce banka müşteri temsilcisi ile görüşülerek kredi onayı alınıp alınamayacağı değerlendirilmeli ve buna göre alışveriş yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git