1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Birikim Yapmak İsteyenler İçin Harika Öneriler

Birikim Yapmak İsteyenler İçin Harika Öneriler
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 51 kez okundu.
Birikim yapmak istiyorum ancak ne yapmam gerek gibi soruları duyar gibiyiz, işte bu yazımızda sizlere birikim yapmak istiyorsanız sizler için birbirinden mantıklı öneriler vereceğiz..
Birikim yapmak aslında kolay olarak görülen ancak yapması bir hayli zor bir iştir ancak alışkanlık haline getirirseniz adeta çorap söküğü gibi gelmektedir ve bu durum zevkli bir hal almaya başlar. İşte sizlere sunacağımız adeta nokta atışı olan önerileri

Birikim Yapmak İçin Altın Kurallar

Her babayiğidin harcı değildir birikim yapmak, nasıl birikim yapılır ? İşte madde madde altın kurallar.

Sabır

İlk önce birikim yapmak için sabırlı bir tutum olmazsa olmazlarımızdandır, 2-3 ay biriktirip sonra harcamak bize faydadan çok zarar verecektir. Para biriktiirken o parayı birikim olarak değil, olmayan bir para olarak düşünün, orada köşede bir paranızın olduğunu resmen unutun.

Uzun Vade

Birikim yapmanın altın kurallarından biri ise, çok uzun süre biriktirmektedir. Hatta bu konuyla ilgili Bireysel Emeklilik Sistemleri geliştirmiştir adeta BES mantığı ile biriktirmenizdir, biriktirdiğiniz o paraya dokunmadan yıllar boyunca biriiktirmek çok doğru bir tercih olacaktır.

Altın

Birikim için altın çok doğru bir tercih olacaktır, gün geçtikçe değer kazanması ayrı bir cazibe katıyor kendisine. Hem birikim yapıp hemde birikiminizi katlamış olacaksınız. Birikiminizi nakit değilde altın olarak yaparken yine yukarıda üzerinde durduğumuz konu olan zaman kavramını dikkate almalısınız çünkü altın uzun vadede ciddi kazançlar getirmektedir.

Kemer Sıkma

Birikim yapmanın en önemli etkenlerinden biri olan harcama kontrolü ve gelir-gider tablonuzu iyi oturtmanız gerekmektedir, aylık geliriniz ve giderinizi düşmeli ve birikim olarak aylık ayırabileceğiniz miktarı objektif şekilde belirlemelisiniz, fakat ekstra harcadığınız yerler varsa veya kısabileceğiniz harcamalar varsa bunu yaptığınız takdirde ciddi bir birikim için hazırlık yapmış olursunuz

Otomatik Ödeme Talimatı

Bu yöntemi sizlere tavsiye etmekteyiz, maaş bankanızın şubesine gidip bir altın hesabı açarak aylık belirttiğiniz miktar kadar otomatik altın alıp hesabınızda birikim yapacaktır. Son yılların en çok tercih edilen yöntemleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Banka Dışında Nerden Kredi Alabilirim başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git