Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar - Kredi Merkez

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar
22 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 34 kez okundu.

Kredi sicili bozuk olan kişiler için bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar aracılığıyla kredi kartı sahibi olmak mümkündür. Kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli ödemeyerek yasal takibe düşen kişilerin kredi sicillerine bu durum işlenmekte, bu durum bankalardan kredi kartı ve kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Kredi sicili bozuk olan kişiler, kredi kartı avantajlarından faydalanmaları için kredi kartı talep ettiği gibi kredi puanlarının yükseltebilmeleri için de kredi kartı temin ederek düzenli kullanım göstermeleri gerekmektedir. Yazımızda bloke teminatlı kredi kartları ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Ne Anlama Gelmektedir?

Kredi sicili bozuk kişilerle borçlarına özen göstermedikleri düşüncesi ile bankalar çalışmak istememektedir. Her ne kadar kredi kartı borçlarını ödeme gücü olsa da bankalar kredi kartı başvurularını kabul etmemektedir. Bazı bankalar kredi sicili bozuk kişilere bloke teminatlı kredi kartı adında hizmet sunmaktadır. Esasında edinilen kredi kartı normal bir kredi kartı olsa da bloke teminatlı denmesindeki sebep bankaya verilecek teminattır. Bankalar, kredi kartının borcunun ödeneceğini garanti altına almak için başvuru sahibinden bankalarına para yatırmasını talep etmektedir. Başvuru sahibinin yatırdığı para kredi kartı için teminat olup banka tarafından bloke konarak başvuru sahibi tarafından kredi kartı kullanım süresi boyunca geri çekmesi önlenmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Bloke teminatlı kredi kartı limitini, başvuru sahibinin bankaya yatıracağı para miktarı belirler. Bankalar talep edilen kredi kartı limiti için bire bir para yatırılmasını talep edebilmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartına Nasıl Sahip Olunur?

Bloke teminatlı kredi kartı nasıl alırım sorusuna cevap arayan pek çok kişi için başvuru yollarından bahsetmek gerekmektedir. Öncelikle teminat için gereken paraya sahip olmanız gerekmektedir. Yeterli paraya sahip olduktan sonra bankaların şubesine giderek bloke teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunacağınızı banka görevlisine iletmeniz ve bankada mevduat hesabı açmanız gerekmektedir. Mevcut paranızı mevduat hesabına yatırdıktan sonra bankanın müsaade edeceği limit doğrultusunda başvurunuz gerçekleştirerek bloke teminatlı kredi kartınıza sahip olabilirsiniz.

Hangi Bankalardan Bloke Teminatlı Kredi Kartı Alınabilir?

Bloke teminatlı kredi kartı kullanımına izin veren az sayıda banka bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl listeye yeni bankalar eklenmiş olup bloke teminatlı kredi kartı 2018 yılı içerisinde 6 adet bankadan alınabilmektedir.

  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • TEB
  • QNB Finansbank
  • Denizbank

Başvuru sahiplerine bloke teminatlı kredi kartı verebilmektedir.

Teminat Nasıl Geri Alınabilmektedir?

Bankaya yatırılan teminattan blokenin kaldırılması için blokeli kredi kartı kullanımının sonlandırılması gerekmektedir. Blokeli kredi kartınızı borçsuz bir şekilde kapatmak istediğinizde bankaya yatırmış olduğunuz paradan bloke kaldırılarak talep etmeniz halinde tarafınıza teslim edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git