Düğün Kredisi Veren Bankalar - Kredi Merkez

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Düğün Kredisi Veren Bankalar
14 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 106 kez okundu.

Hayatınızın belli dönemlerinde birçok ihtiyacınız için acil nakit ihtiyaçlarınız olabilir. İnsanların her zaman ihtiyaçlarını karşılamak için birikmiş bir yatırımları olamıyor ve bazı durumlarda ihtiyaçlarınızı gidermek için lazım olan parayı bulamayabilirsiniz. Evinizin tadilata ihtiyacı olabilir ya da kira ödemekten yorulup bir ev sahibi olmak isteyebilirsiniz. Çocuğunuzun eğitim masrafları için nakite ihtiyacınız olabilir veya hayatınızı birleştirmek istediğiniz insanla evlenmek için masrafları karşılayacak nakit para lazım olabilir. Eğitimden, sağlığa, düğün masraflarından alışveriş masraflarınıza kadar her türlü ihtiyacınız için bankalardan kredi almanız mümkündür. İhtiyaç Kredisi kategorisi altında birçok seçenekle bu kredilerden faydalanmanız mümkündür.

Her bankanın farklı kampanya seçenekleri bulunmaktadır. Her farklı kredi türü için farklı vade seçenekleri ve faiz oranları bulmanızda mümkündür. Düğün kredisi veren bankalar düğün masraflarınızı karşılayabilmeniz ve ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için sizlere uygun kampanyalar sunmaktadırlar. Evlilik veya düğün kredisi adı altında olmasa da bütün ihtiyaç kredileri bu amaçla kullanılabilmektedir. İhtiyaç kredilerinin vade seçenekleri en fazla 48 aya kadar uzayabilir ve faiz oranları her bankada farklılık göstermektedir. Evlilik veya Düğün Kredisi adı altında belli dönemlerde farklı kampanyalar sunmakta olan bankalar evlenmek isteyen çiftlere oldukça uygun fırsatlar sunmaktadırlar.

Devlet Desteği İle Çeyiz Hesabı Açtırmak ve Evlilik Kredileri

Evlenmek isteyen gençlere devlet tarafından verilen desteklerde mevcuttur. Ziraat Bankası’ndan açtıracağınız Çeyiz Hesabı ile biriktireceğiniz paralar için yüzde 20 devlet katkısı alma şansınız var. Yaptığınız birikimin süresi en az üç yıl olması koşuluyla, 27 yaşınızı doldurmadan önce evlenirseniz toplam birikiminizin maksimum %20’si kadar devlet katkısı desteği alabiliyorsunuz. Ödemelerinizi düzenli olarak yapmanızda oldukça önemlidir. Ödemelerinizi aksattığınız takdirde devlet katkısından faydalanamıyorsunuz. Ayrıca Çeyiz Hesabı’nızı açtırabileceğiniz diğer bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Vakıfbank
  • Kuveyt Türk
  • Türkiye İş Bankası
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Denizbank
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Garanti Bankası

Tüm şartlar size uygunsa Çeyiz Hesabı ‘nızda biriktirdiğiniz evlilik paranız için yüzde 20 devlet desteğine hak kazanmış olacaksınız. Örneğin hesabınızda 20.000 TL biriktirdiniz ve bu birikiminiz için 4000 TL devlet desteği alabilirsiniz. Aynı zamanda bankalar evlilik kredisi konusunda da çeyiz hesabınız varsa farklı avantajlar sağlayabiliyor. Evleneceğiniz zaman bankaların avantajlarını araştırmanız ve en düşük faiz oranını bankadan ihtiyaç kredinizi almanız sizin için uygun olacaktır. Üstelik bu kredileri alırken bankaların sağladığı kolaylıklarla daha hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi başvurularınızı bankaların şubelerinden, çağrı merkezlerinden ya da bankaların internet sitelerinden kolayca yapabilirsiniz. Yaptığınız başvurular olumlu sonuçlandığında gerekli belgeleri temin ederek ilgili bankanın şubesine uğrayarak nakit ihtiyacınızı alabilirsiniz. Uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla evlenmeniz artık daha kolay hale gelmiştir. Sizde araştırmalarınızı yaptıktan sonra seçtiğiniz banka ile çalışarak düğününüzü gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git