En Çok Puan Veren Kredi Kartı Hangisi? - Kredi Merkez

En Çok Puan Veren Kredi Kartı Hangisi?

Farklı bankalar tarafından farklı avantajlarla sunulan kredi kartı hizmetleri, müşterilerin hem avantajlı harcama yapmasına hem de ihtiyaçlarını ertelememesine yardımcı olur. Özellikle ilk defa kredi kartı alacaklar veya farklı bir bankadan da hizmet almak isteyenlerin yaptıkları ilk araştırma en çok puan veren kredi kartı hangisi? sorusunun cevabıdır.

Alışverişlerde nakit kullanmak yerine kartla ödeme imkânı sunan kartlar aynı zamanda taksit, vade erteleme, puan toplama ve puanla harcama gibi imkânlarla tüketicilerin daha kolay harcama yapmasını destekler. Farklı dönemlerde kampanyalarla desteklenen puanlar değişik kategorilerde ve kurallara bağlı kalınarak bedava veya indirimli alışveriş için kullanılabilir. Puanlarını biriktirerek harcama yapmayı düşünen müşteriler ciddi avantajlar yakalayabilirler.

Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Araştırma Yapın!

Bankalardan gelen yoğun kart teklifi kimi zaman tüketicilerin hatalı karar vermesine veya iyi düşünmeden tercih yapmasına neden olabilir. Kredi kartı sahibi olmadan önce; yıllık aidat ücretinden puan avantajına, limit bilgisinden taksit seçeneğine kadar pek çok konunun detaylı olarak araştırılması ve en önemlisi kullanıcı yorumlarına değer gösterilmesi gerekir. En avantajlı kartı seçerek harcamalarda ciddi kazanımlar ve geri dönüşler elde edilebilir.

Belli taahhütler kapsamında puan uygulaması sunan kredi kartlarını almadan önce verilecek hedeflerin doğru belirlenmesi gerekir. Küçük bir avantaj uğruna büyük ödeme yükümlülüklerinin altına girilmemesine özen gösterilmesi gerekir. Ülkemizdeki kredi kartı kullanıcısı sayısının her geçen gün artması sunulan avantajlar ve vaat edilen kampanyalarla desteklenirken tüketicilerin hiç ödemeyecekmiş gibi alışveriş yapma düşüncesinde de uzaklaşması gerekir.

Bankaların 2018 Yılı İçin Verdikleri Kredi Kartı Puanları

  • Akbank’a ait Axess Klasik ve Free kartları her 100 TL’lik alışverişe 10 puan,
  • İş Bankası’na ait aidatsız Maximum kart ve klasik kartları 100 TL’lik alışverişe 20 puan,
  • Yapı Kredi Bankası World Kart ve Gold Kartlar her 100 TL’lik alışverişe 1 TL puan,
  • Vakıfbank’a ait World Kart, her 100 TL’lik alışverişe 0,50 kuruş puan,
  • Garanti Bankası’na ait Money Card ve Bonus kart her 100 TL’lik alışverişe 20 TL puan,
  • ING Bank’a ait Pegasus Plus, ING Bonus kartlar 100 TL’lik alışverişe 20 TL puan ve
  • Finans Banka ait Fix Card, her 100 TL’lik alışverişe 1 TL puan veriyor.

Banka bazında açıklanan alışveriş tutarları ve puan ya da TL hediyeleri dönemsel olarak değişmektedir. Bununla  birlikte perakende sektörü açısından önemli sayılan günlerde de belli sektörlere kaymalar yaşanabilir. Toplanan puanların TL bazında kaç liraya karşılık geldiği de yine banka uygulamalarına göre değişiklik gösterebilir.

En çok kampanya yapılan alan için akaryakıt sektörü gösterilirken okullar açılırken okul ve kırtasiye giderlerini veya anneler gününde altın ve pırlanta alımlarını destekleyen kampanyalar bankalar tarafından gündeme alınabilir. Banka, kurumsal marka ve tüketiciyi bir araya getiren kredi kartı puan uygulaması tercihler konusunda ciddi değişiklikler yaşanmasına neden olurken, ödeme yöntemleri üzerinde de belirgin rol oynar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git