1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

En Çok Puan Veren Kredi Kartı

En Çok Puan Veren Kredi Kartı
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

Kredi kartlarının kullanım oranı neredeyse tavan yapmış şu dönemlerde bankalar adeta birbirleriyle yarış haline girmiştir, bankalar müşterileri kendine çekmek için bir çok kampanya yapmakta ve bu rekaber ortamında en çok kâr elde eden tabiki müşteri olmaktadır, kredi kartları için taksit sayıları, 3 ay sonra ödeme kampanyaları düşük faiz oranları derken şimdi ise sıra puan vermeye gelmiş bulunmaktadır.

Bilindiği üzere kredi kartı kullanımında bankalar size çok cüzi bir miktar puan vermektedir, şöyle örnekleyecek olursak eğer ( 2.000 TL civarında bir gıda alışverişinize 3 TL gibi bir para puan vermekte ve bu para puan ile alışveriş yapabilmekteydiniz ) son zamanlarda bankalar bu oranlarının yükseltmeye karar verdi peki bu oran ne kadar olabilir ?

Kaç Liralık Harcamaya Kaç Puan

Yukarda ki örnekte eskilerden olan bir durumu izah etmeye çalıştık ancak 2017 yılının ikinci yarısından itibaren bu durum değişmeye başlamış ve 2018 yılında maksiumum seviyeye ulaşılması beklenmektedir En çok puan veren 2018 yılına ait kredi kartları her yıl veya her dönem değişkenlik gösterebileceğini de unutmamanızda fayda vardır, ancak 2017 yılının 4. çeyreğinden itibaren bu puan oranı %0.3 gibi bir orana gelmiştir ancak her türlü alışverişiniz için geçerli değildir, Gıda, Giyim gibi harcamalarda daha çok bu durum geçerli olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eğer yüksek miktarda bir harcama yapacaksınız muhakkak bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak hangi harcamalarda bu puandan faydalanacağınız hakkında bilgi alınız ve bu fırsatı geri tepmeyiniz.
  • Taksitle değil tek çekimde alışveriş yapınız. Çünkü çoğu banka taksitle yapılan alışverişe para puan vermemektedir.
  • En çok puan gıda ve giyim kategorilerinde olduğunuda unutmayınız.

En Yüksek ve En Çok Puanı Hangi Kredi Kartı Veriyor 

Bizzat çevremizden ve editörümüzün yaptığı araştırmalar sonucu 2017 ve 2018 yılına ait en çok puan veren kredi kartları şu şekildedir ;

  • Garanti Bonus Kart
  • İş Bankası Maximum Kart
  • Yapı Kredi World Kart
  • VakıfBank World Kart

Kredi Kartı ile ilgili bütün konuları şurdan inceleyebilirsiniz ; Kredi Kartı

Bir önceki yazımız olan Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git