En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada? - Kredi Merkez

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?
30 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

Son dönemlerde konut kredilerindeki faiz oran artışı sebebiyle, vatandaşlar en uygun kredi avantajını sağlayan bankaları aramaya başlamışlardır. Geçmiş dönemde %1 oranlarında olan krediler, şu anda %2 oranlarına kadar çıkmış durumda. Bu yüzden konut kredilerinin araştırmasında, uygun faiz ve vade oranları sağlayan bankalar göz önünde bulundurulmaktadır.

ICBC Konut Kredisi

Türkiye’de çok tanınan bir banka olmamasına karşın, konut kredisi kampanyalarında en iyi faiz oranını sunan bankanın ICBC olduğu açıkça görülebilmektedir. Yeni Evim Kredisi adını alan kampanyada, faiz oranları %1.96’dan başlamaktadır ve bankanın rakip bankaları bu faiz oranıyla birlikte geride bıraktığı söylenebilir. Kredi başvurularınızda 120 aya varan vade fırsatları size sunulmaktadır. Bu nedenle ödemelerinizde diğer konut kredilerine kıyasla aylık ve toplam geri ödemeleriniz daha avantajlı olacaktır. 100.000 TL’lik konut kredisi kullandığınızda aylık taksit miktarınız 2.170 TL’ye denk gelmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası, Türkiye’de birçok vatandaşa konuttan ihtiyaç kredisine kadar birçok farklı seçenek barındırmaktadır ve yıllardır birçok vatandaşın konut sahibi olmasını sağlamıştır. Listemizde ikinci en uygun kredi avantajını sağlayan banka olarak yer alıyor ve %1.98 faiz oranı ile rakip bankalara kıyasla iyi bir faiz oranı sağlıyor. Ziraat Bankası’nın yükselen konut kredisi faiz oranlarında standart bir seviye uyguladığı açıktır. 100.000 TL’lik bir konut kredisine başvurduğunuz zaman, aylık geri ödemeleriniz 2.190 TL’ye tekabül edecektir.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank’ın konut kredisi kampanyasında %2.09 oranlı bir faiz oranı görmekteyiz. Diğer bankalara kıyasla bu bankanın da oldukça iyi bir faiz oranına yer verdiği söylenebilir. Ayrıca %2.09 faiz oranına sahip olan bir diğer banka da Vakıfbank’tır. İki bankanın da aynı oranlara yer veriyor olması, geri ödemelerinizde yaklaşık aynı tutarları ödemeniz anlamına gelecektir. 2.280 TL’lik aylık taksitlerle kredinizi bankalara geri ödeyebiliyorsunuz.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası, vatandaşlara konut kredisi kampanyasını %2.15 oranıyla sunmaktadır. Birçok bankaya kıyasla iyi bir orana yer verdiği söylenebilir. Aylık ödemelerinizi bankaya bu faiz oranıyla birlikte 2.330 TL’lik rakamlar ile yapmanız gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git