Ev Almak İçin Faizsiz Kredi

Ev Almak İçin Faizsiz Kredi
10 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 151 kez okundu.

Konut sahibi olmak için tek seferde ödeme yapmak günümüz ekonomik koşullarında imkansıza yakındır. Fakat gelişen bankacılık sitemi ve konut kredisi avantajlarının artış göstermesi sebebiyle insanlar kira ödemek yerine ev sahibi olmayı tercih etmektedirler. Bankaların sunduğu çeşitli kredi olanaklarından yararlanmak ve faiz ödemek istemeyen insanlar ise ev almak için faizsiz kredi seçeneklerini kullanmaktadırlar.

Faizsiz Konut Kredisi Nereden Alınır?

Bankaların 240 aya varan uzun vade dönemleri birçok insanın ev sahibi olmasını kolaylaştırmaktadır. Ancak yüksek konut kredisi faizleri faiz kullanımını dini açıdan doğru bulmayanları faizsiz ev kredisi arayışına itmektedir. Faizsiz konut kredisi veren bankalar genellikle katılım bankalarıdır. Katılım bankaları faizi ortadan kaldırarak kar payı prensibi üzerinden çalışmalarını sürdürmektedir. Yani müşterilerinin birikimlerini bankada tutarak her ay faiz kullanmalarına aracılık etmek yerine, herhangi bir projeye yatırmalarına sağlayarak, oradan gelecek kara ortak olmalarını amaçlamaktadır.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Katılım Bankaları

Ülkemizde faizsiz konut kredisi veren katılım bankalarının başında; Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası gibi bankalar gelmektedir. Bu bankalar genel olarak muhafazakar insanlar tarafından tercih edilmekte olup, çoğu zaman avantajları benzerlik göstermektedir. Katılım bankalarının krediler konusunda genel çalışma prensibi müşterilerinin almak istedikleri konut veya ürünü kendilerinin satın alarak onlara tekrar satması üzerinden işlemektedir. 120 aya kadar vade seçenekleri ve alınmak istenen evin %80’i kadarına kredi imkanı sunan katılım bankalarına konut kredisi başvurusunda bulunmak için kişiler bankaların istedikleri bir şubelerine bizzat giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Faizsiz ev kredisi veren bankalar aracılığıyla faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankaları arasından kendileri için en uygun olanı seçerek kredi başvurusunda bulunabilirler. Başvuru esnasında yanlarında bulunması gereken belgelerin listesini sizler için hazırladık.

Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

  • Üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı,
  • Kredi Başvuru formu
  • Gelir belgesi
  • Tapu belgesi
  • Doğalgaz, su, elektrik, telefon faturalarından kredi başvurusu yapacak kişinin adına ödenmiş herhangi bir faturadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git