1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Ev Tapusu İle Kredi Çekme

Ev Tapusu İle Kredi Çekme
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 83 kez okundu.

Genel olarak kredi kullandırma şartlarını incelediğimizde, kişinin gelir belgesi(maaş yazısı) başlıca istenilen evraklar arasındadır. Bankalardan kredi çekmeye ihtiyacı olan çalışmayan ya da gelirini belgeleyemeyen vatandaşlar ise ev tapusu ile kredi çekme şansına sahiptir. Üzerine kayıtlı bir evi olan tüketici, bu gayrimenkulü bankaya teminat göstererek belirlenen meblağda kredi kullanabilir.

Ev ipotekli kredi olarak da adlandırılabilen ev tapusu ile kredi çekme yöntemi, özellikle geçmiş dönem ödemelerinde sorun yaşamış olan kişiler ile kredi notu finansman verilmesine yeterli olmayan tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Peki, ev ipotekli kredi nasıl alınır ve bu kredilerde üst limit nedir?

Ev Tapusu İle Kredi Çekme İşlemi

Eğitim, seyahat ve düğün gibi bireysel kredi türlerinde, konutta ve araç finansmanında ev tapusu ile kredi çekmek mümkün. Bunun için öncelikle hangi bankadan finansman kullanmanız gerektiğini incelemelisiniz. Çünkü evinizin ipotek alınması karşılığında sağlanan bu kredi türü, hemen hemen her bankanın portföyünde bulunmaktadır. Bankalar arasında en uygun faiz oranını sunan ve ödeme koşulları cazip olan kredili bir ürünü satın alabilmek için öncelikle ev ipotekli finansmanları incelemelisiniz. Sonrasında karar verdiğiniz bankanın, ipotekli kredi ürünü için sunduğu bankacılık yöntemlerinden biri kullanarak başvuru yapmalısınız. Başvuru sonucunuzun olumlu olmasına karşın ikamet ettiğiniz evi, ipotek altına aldırarak talep ettiğiniz krediyi kullanabilirsiniz.

Ev Tapusu İle Kredi Çekme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev ipoteği karşılığında kredi başvuru yapmak için tüketicilerin izleyeceği yol oldukça kolaydır. Kurumların faiz oranlarını ve ödeme alternatiflerini karşılaştırdıktan sonra ister online bir şekilde internetten, isterseniz de klasik şubelerden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı kurumlar internet bankacılığı üzerinden ipotekli kredi kullandırmadığı için bu seçeneği değerlendiremeyebilirsiniz. Örneğin Akbank 20.000 TL ipotekli kredi seçeneği için sadece klasik şubelerden başvuru yapılmasına izin vermektedir.

Ev tapusu ile kredi çekme başvurusu yaptığınızda, onay alırsanız konutun değerinin belirli bir kısmına kadar finansman kullanabilirsiniz. İpotekli krediler de üst limit bankanın çalışma politikasına göre değişmektedir. Geri ödemesi için belirlenecek olan maksimum vade ise finansmanın hangi türde olduğuna bağlıdır. İhtiyaç kredisi çekebilmek için evinizi ipotek ettiriyorsanız, son düzenlemelerle birlikte en fazla 48 aya kadar vadelendirme yapabilirsiniz. Araç kredilerinde ise durum biraz değişmekte ve satın alınmak istenen aracın sıfır ya da 2. El olmasına göre maksimum vade sayısı belirlenmektedir. Sıfır taşıt satın almak için krediye başvurduğunuzda, ipotekli kredi ürününe dair en fazla 48 ay vade talep edebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git