1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar
18 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 44 kez okundu.

Küçük sermayeli ve büyük ölçekli KOBİ’leri destelemek amacıyla 2017 yılı itibariyle faizsiz esnaf kredisi veren bankalar, KOSGEB ile işbirliği içerisinde finans olanaklarını sürdürmekteler. Bu bankalar içerisinde yer alan Halkbank, esnafımıza faizsiz kredi verebilmek için harekete geçen ilk finans kurumudur. Banka, yıl içerisinde Esnaf ve Kefalet Kooperatifi kefaleti karşılığında 30 bin TL sıfır faiz ile birçok tüketiciye finansman sağladı. Esnaf kredisi için anlaşmalı olan diğer bankalar ise aşağıda yer almaktadır.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar

  1. Vakıfbank
  2. Ziraat Bankası
  3. Akbank
  4. İş Bankası
  5. Yapı Kredi Bankası
  6. QNB Finansbank
  7. Garanti Bankası
  8. Denizbank

Faizsiz Esnaf Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

30 TL tutarında kredi alabilmek için yapılandırılmış kredi borcunuzun bulunmaması, daha önce herhangi bir Esnaf Kredi Koop.’den ya da banka şubesinden Hazine Destekli bir kredi almamış olmanız ve KOSGEB’in verdiği hibe kredilerinden yararlanmamış olmanız gereklidir. Bankalardan kullandığınız ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri faizsiz esnaf kredisi almanıza engel değildir. Belirtilen şartları sağlayan tüm esnaflar, sıfır faiz oranı ile bu kredi türünden yararlanabilirler.

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Kamu bankalarının ve özel finans kurumlarının sunmakta olduğu faizsiz esnaf kredisi ürününden faydalanmak için öncelikle mesleğinizle alakalı Esnaf Odasına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Eğer kaydınız bulunuyorsa, krediniz onay alır almaz ihtiyacınız olan finansmanı kullanabilirsiniz. Başvuruda bulunmak isteyen esnaflar, işyerlerinin ya da ikamet adreslerinin olduğu yerdeki Esnaf Sanatkarlar Kredi Koop.’ne veya krediyi kullanmak istedikleri bankanın şubesine şahsen müracaat etmelidirler.

Faizsiz esnaf kredisi veren bankalar, bu krediyi teminat karşılığı kullandırdığı için banka ya da kooperatif tarafınızdan araç rehini, kefil teminatı ve/veya gayrimenkul ipoteği isteyecektir. Eğer teminat olarak gayrimenkulünüzü gösterecekseniz, kredi kullandırımı öncesinde ekspertiz ücretini ve tapudan istenilen masrafları ödemeniz gereklidir. Ekspertiz ücretini bazı kooperatifler istemediği için gayrimenkul ipoteklerinde ön ödemelerin araştırılması yarar sağlayacaktır. Ayrıca belirtmek gerekir ki; faizsiz esnaf kredisi veren bankalar arasında da sigorta ücretleri değişkenlik göstermektedir. 30 bin TL kredinin içerisinden kooperatiften alınırsa yaklaşık 100 lira Koop. ortaklık payı kesilmektedir. Bankanın alacağı hayat sigortası için birebir kurumun müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Hayvan Kredisi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git