Garanti Evlilik Kredisi - Kredi Merkez

Garanti Evlilik Kredisi

Hayatını birleştirmeye karar veren çiftlerin yolun başındayken öngöremedikleri ama bir araya gelince yorucu olan birtakım masraflar ve nakit ihtiyacı onları evlilik kredisi arayışına itiyor. Eski zamanlardaki çeyiz gelenekleri de son bulduğundan çiftlerin masrafları eskiye oranla bir hayli artmış durumda. Sadece düğün masrafları değil yeni ev, taşınma, tatil, kıyafetler, takılar, hediyeler gibi ilk bakışta görülemeyen fakat sonradan çiftler için yorucu olabilecek masraflar için günümüzde herkesin aklına ilk gelen seçenek evlilik kredileri oluyor.

Evlilik kredisi kullanmak isteyenler için bir alternatif de garanti evlilik kredileri. Garanti Bankası aracılığıyla evlilik kredisi kullanmak isteyen çiftler uzun vade senekleri ve ödeme kolaylıklarıyla en uygun evlilik kredisi arayışlarında masraflarını giderirken bütçelerini zorlamamak için tercihini Garanti Bankası’ndan yana kullanabiliyor.

 

Garanti Evlilik Kredisi Nedir?

 

Garanti Bankası’nın bireysel krediler kapsamında müşterilerine sunduğu evlilik kredisi, faiz avantajları ve 48 aya varan vade seçenekleriyle evlenmek isteyen gençlerin evlilik esnasındaki masraflarını sonradan bütçelerini sarsmadan ödemelerini sağlamaktadır. Telefon bankacılığı, mobil uygulamalar ve internet şubesi üzerinden de başvurulabilen Garanti evlilik kredisi hızlı sonuç almak için ilk akla gelen kredi seçeneklerinden biri olmaktadır.

 

Garanti Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Garanti Bankası evlilik kredisi başvurusu yapmak için birçok kolay yöntem vardır. Bunlardan biri müşteri hizmetlerini kullanmaktır. 444 0 335 numaralı müşteri hizmetleri aranarak istediğiniz kredi için başvuru yapabilirsiniz. İnternet şubesini kullanarak da Garanti Bankası resmi internet sayfasındaki başvuru formunu doldurduğunuzda kredi başvurunuz gerçekleşmiş olur. Cep şubesini kullanmak isteyenler de yine buradan form doldurarak ve ihtiyaç duydukları nakit miktarını belirterek başvuruda bulunabilirler. Ayrıca bütün Garanti Bankası ATM’lerinden ve Garanti Facebook sayfası üzerinden de başvurular kabul edilmektedir.

 

Garanti Evlilik Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 

Şubeye giderek veya internet şubesinden yapılacak ilk başvurudan sonra kredi notu ve sicilinize bakılarak kullanıp kullanmamaya uygun olmadığınıza karar verilir. Kredi notunu belirleyen kriterler kredi kartı borcunuzu düzenli ödeyip ödemediğiniz, daha önce kullanmış olduğunuz kredileri ödeme şekliniz gibi belirleyici unsurlardır. Bunlardan hiçbirini kullanmadıysanız kredi notunuz sıfırdır. Aslında bankalar kredi kullanmak isteyen kişilere şartlar sunmaktan çok borçlarını geri ödeyebileceklerinden emin olmak isterler. Bu yüzden Garanti Bankası’nın da başvuru esnasında istediği belgeler bunu anlamaya yöneliktir.

  • Gelir Belgesi: Son bir ay içinde çalıştığınız yerden aldığınız gelirinizi gösteren belgedir. Bunun yerine iki aydan eski olmamak koşuluyla bordro da götürülebilir. Burada aylık net maaş, SGK sicil numarası yazmalı ve maaşta bir haciz veya kesinti olmadığı işyeri tarafından onaylanmalıdır.
  • İmza Sirküleri: Yine çalışmakta olduğunuz yerden alacağınız şirketin sorumlusunun kim olduğunu gösterir belgedir.

Bazı durumlarda ek evraklar da istenebilir, bunlara dikkat ederek zamanında tamamlamak kredi sürecinin hızlı sonuçlanması açısından önemlidir.

 

Garanti Evlilik Kredisi Ödeme Koşulları Nelerdir?

 

Bireysel krediler kapsamında olan evlilik kredileri yasalarla belirlenmiş olarak 36 ayda geri ödenmektedir. Ancak Garanti Bankasının taksit küçültme avantajından faydalanırsanız daha uzun vadeli evlilik kredisi kullanmak mümkündür. Örneğin 36 ay vadeli kredinin ilk 10 ayı ödendikten sonra kalan taksitler isteğiniz dahilinde tekrar 36 aya bölünebilmektedir. Ayrıca Garanti Bankası’nın diğer bir avantajı olan ek kredi uygulaması krediniz devam ederken mevcut kredinizin taksitleri artmadan yeni bir kredi alabilmek anlamındadır. Garanti tam destek uygulaması da vadesiz hesaplarınızdaki mevcut birikimi mevduat olarak değerlendirir. Böylece kredi ödemelerinizde de mevduat hesabı faizleri aylık ödemelere etki ederek indirim sağlamış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git