Hac ve Umre Kredisi Veren Kurumlar - Kredi Merkez

Hac ve Umre Kredisi Veren Kurumlar

Hac ve Umre Kredisi Veren Kurumlar
14 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal toprakları ziyaret etmek İslam’ın 5 şartından birisidir. Müslüman bir kişinin hali vakti yerindeyse, hac vazifesini yerine getirmek ona farzdır. Her Müslüman, hac sırası kendisine gelmese bile en azından umreye giderek kutsal toprakları görmek ister. Hali vakti yerinde olanlar, hac için kayıtlarını yaptırarak sıra kendilerine geldiğinde vazifelerini yerine getirirler. Sıra kendilerine gele kadar dilerlerse sıra beklemeden umre ziyaretlerini de yerine getirirler.

Ekonomik olarak durumları müsait olmayan, vazifesini yerine getirmek için yeterli birikimi bulunmayanlar ise kayıtlarını yaparak, bekleme sırasında hac parasını biriktirmeyi planlarlar. Erken çıkan hac sırası ya da umreye gitmek isteyip te yeterli paranın olmaması sebebiyle ellerine geçen fırsatı kaçırmak istemeyerek, Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Kurumlar için araştırma yaparak, ihtiyaçlarını gidermek isterler. Dini ibadete faiz bulaşması, haram işleyerek ibadet yapılması anlamına gelir ve dinen uygun değildir. Bu durumda olan vatandaşlarımız için hizmet sunan bankalar ülkemizde mevcuttur.

Kutsal Topraklara Ziyaret İçin Kredi Alabileceğiniz Bankalar

Müslüman ülkelerde faaliyet gösteren katılım bankacılığı sistemi, ülkemizde de faaliyet göstererek faiz konusunda taviz vermeyen müşterilerine uygun hizmetler sunmaktadır. Katılım bankalarında, faiz ile işlem yapmadığı için Müslüman nüfusun yoğun olduğu ülkemizde de oldukça fazla katılım bankası müşterisi bulunmaktadır. Kutsal topraklara ziyaretiniz için faizsiz kredi alabileceğiniz bankalara birlikte göz atalım;

  • Ziraat Katılım Bankası, müşterilerine bütçelerine uygun kar payı oranları ve 48 aya varan vade seçeneği ile kamu bankasına yakışır bir hizmet sunmaktadır.
  • Hac ve Umre bedelinin tamamına finansman sağlayan Albaraka Türk Katılım Bankası, 48 ay vadeli ödeme seçenekleri ile aradığınız nakit desteği size sunabilecek bankalardandır.
  • Türkiye Finans Bankası, uygun kar payı oranları ile 36 ve 48 ay vadeler için farklı teklifler sunmakla birlikte, Harameyn Kart ile müşterilerine peşin fiyatına 5 taksit ile Hac ve Umre bedellerini ödeme imkanı sunmaktadır.
  • Katılım bankacılığının öncü kuruluşlarından olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, Hac ve Umre ziyaretlerini gerçekleştirecek müşterilerine esnek ödeme koşullarında 48 ay vadeye kadar ihtiyaç duydukları finansmanı, uygun kar payı oranları eşliğinde sunmaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git