Hayat Sigortası Yaş Sınırı - Kredi Merkez

Hayat Sigortası Yaş Sınırı

Hayat Sigortası Yaş Sınırı
15 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 212 kez okundu.

Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yaptırılır

Hayat sigortası, insanların hayatlarının sona ermesi riskine karşı ailesini parasal açıdan koruma sebebiyle yaptırmış olduğu sigorta çeşididir. Bu sigorta sayesinde poliçe içerisine giren ihtimallerden birisinin gerçekleşmesi durumda kişinin geride bıraktığı çocuk eşi veya diğer aile kişilerinin hayat standartlarının sürdürülmesi hedeflenir. Bu sigorta türü 1 yıl süreyle yapılır ve isteğe bağlı şekilde izleyen yıllarda da yenilenebilir. Hayat sigortası yaş sınırı hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 
Hayat sigortası yaş sınırı en çok merak edilen konulardan biridir.. Ülkemizde hayat sigortaları 18 ile 65 yaş aralığını sağlayan her bir birey için sigorta şirketleri tarafından yapılabilmektedir. Poliçede belirlenen ihtimalin gerçekleşmesi şartıyla ödeme gerçekleştirilecek olan kişi veya kişiler lehtar adıyla yazılır. Sigortayı yaptırmış olan bireyin yaşamını kaybetmesi durumunda poliçede belirlenmiş olan ücret tutarınca ödeme bu kişilere sigorta şirketi tarafından ödenir.

 
Hayat sigortalarının çeşitli türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında kaza sebebiyle yaşamın son bulması, hastalık durumu sebebiyle karşı karşıya kalınan malulilik durumu, kaza sebebiyle tedavi güvencesi gibi iradeye bağlı olarak poliçenize ekleyebileceğiniz çeşitli teminatlar mevcuttur. Bütün hayat sigortalarında, hayat sigortası yaş sınırı 18-65 yaş aralığındadır.

 
Yıllık hayat sigortası için ödenecek primler noktasında ise sabit bir miktar söz konusu değildir. Kişinin mesleği, yaşı, sağlık durumu göz önünde bulundurularak sigortacılar tarafından belirli bir miktar prim belirlenir ve kişiler belirlenen bu primleri temelde aylık olarak öderler. Sigorta primlerinin belirlenmesin de göz önüne alınan bir diğer unsur da kişinin poliçesine eklettiği ek teminatlardır. Bu ek teminatların prime yansıtılması da yine belirli bir standart fiyat uygulamasıyla değil sübjektif olarak kişinin yaşam standartları baz alınarak belirlenir. Bu sebeple hayat sigortası yaptıran kişilerin belirlenen risklerin gerçekleşmesi sebebi ile ilgili kişilere ödenecek olan tutarın miktarı da değişiklik göstermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git