1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İhtarname Ücreti 2018

İhtarname Ücreti 2018
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 161 kez okundu.

İhtarname ile ilgili ülkemizde bir çok şey yanlış bilinmektedir, ihtarname ücretleri ile ilgili özellikle halk arasında çoğu bilgi eksik ve gerçeklikten uzaktır. Sizlere 2018 yılında ki ihtarname ücretleri ve ihtarnamenin ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağız.

İhtarname ; resmi uyarı yazısıdır.

Yani bir kişiyi, kurumu, derneği, şirketi, yönetimi vs. aklınıza gelecek her tüzel kişiliği resmi kanaldan ikaz etmiş bulunuyorsunuz, ilerleyen zamanlarda hukuki süreç başlattığınız zaman bu resmi uyarı yazısı sizlerin çok işine yaramış olacaktır.

  • İhtarname Nasıl Çekilir

Bu işlem aps, posta, telgraf ve fax gibi bir çok iletişim aracı ile yapılmaktadır fakat resmi olmasını istiyorsanız muhakkak sizlere tavsiyemiz noter kanalı ile ihtarname çekmenizdir.

Herhangi bir notere giderek elinizde ki dilekçeyi ihtar şeklinde göndermek istediğinizde noter personelleri sizlere gekeren yardımı yapacaktır.

  • İhtarname Ücretlendirmesi

İhtarnameyi avukat aracılığı ile noterden çektirebilirsiniz ve bunun fiyatı 160 TL ile 2000 TL arasında değişebilmektedir 2018 yılında son güncel fiyatlar bu şekildedir. İhtarnamenin türüne içeriğine kişi sayısına göre bir çok kriteri ve ödeme şekli vardır.

Web sitelerinde veya sosyal medyada yazan miktarlara çok itibar etmeyiniz çünkü ihtarname fiyatları hakkında ezbere konuşmak yanıltıcı olabilmektedir, en yakın noterde durumu ihtar şeklini tarif ederek ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ancak Basit bir İhtarname ise

Eğer çekeceğiniz ihtarname 3-4 satırlık birşey ve uyarılacak kişinin kimlik bilgileri ile birlikte adreside biliniyorsa 250 TL’yi geçmeyen bir ücret karşınıza çıkmaktadır.

Yorum Olarak Sorun

İhtarnamenizin şeklini,cinsini, taraf sayısını, konusunu ve daha fazla bilgisini yorum olarak sorarsanız editörlerimiz sizler için fiyat bilgisini vermeye çalışacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tarım Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git