1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

İhtiyaç Kredisi Almak Kaç Gün Sürer

İhtiyaç Kredisi Almak Kaç Gün Sürer
24 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 43 kez okundu.

Gündelik hayatın içinde anında elde edemeyeceğimiz ihtiyaçlarımız olabilmektedir. Bu yüzden bankların bizlere yönelik olarak yapmış olduğu çalışmalardan biri de hepimizin bildiği gibi ihtiyaç kredileridir. Her kredi çeşidinin birbirinden farklı prosedürleri olduğu gibi bu sebeplerden ötürü de hepsinin sonuçlanacağı gün sayısı değişiklik göstermektedir. 

İhtiyaç kredisi almak gün sürer? 

İhtiyaç kredisi günümüzde hızlı sonuçlanabilmekte olup hatta bir telefondan atacağınız mesaj ile birlikte kredi sahibi olabilmenize imkan sağlar. Aynı zamanda net bir şekilde olumuz yanıt vermek yerine de sizleri bankaya davet ederler. Bu süreç en fazla bir ya da iki gün içinde sonuçlanarak eğer olumlu bir sonuç aldıysanız anında işlemlerinizi yaparak kredinizi bankanızdan alabilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından alınan karar ile ihtiyaç kredileri en fazla 36 ay vade ile verilmektedir. 36 aylık süreç kısa gibi gözükse de kredi faiz oranları diğer kredi türlerine göre oldukça uygun olacaktır. Aynı zamanda sürecin kısa olmasındaki en büyük neden tabiki de çekilecek tutarların ufak olmasındandır. Sonuçta gidip ev ya da araba almayacaksınız ki almak isteseniz bile buna özel kredi seçenekleri mevcut olacaktır.   

İhtiyaç kredisi başvurusundan olumsuz sonuç alırsanız üzülmeyin. Kısa bir süre boyunca hiçbir banka üzerinden kredi başvurusu yapmayın ve eğer varsa bankalar üzerinden borcunuz, bunları hemen bir şekilde kapatmaya gayret gösterin. Bu gayretiniz neticesinde bankalar huzurunda artacak puanınız ile birlikte gönül rahatlığı ile ihtiyaç kredisine başvurarak, olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 

İnternet üzerinden kredi puan durumunuzu öğrenebileceğiniz birçok platform vardır. Buradan durumunuzu takip edebilirsiniz. Kredi başvurusundan olumlu sonuç alacağınız puanlara geldiğiniz zaman ihtiyaç kredisi almak en fazla birkaç gün sürecektir. Hatta tüm işlemleri aynı gün içinde bile gerçekleştirmeniz mümkündür. Globalleşmiş dünya içinde yaşadığımızı unutmayım. İnternet ile birlikte yenilenen bu çağ ile tüm işlemleriniz saniyeler içinde halledilebilmektedir. Bankaların internet siteleri üzerinden ihtiyaç kredisine başvuruda bulunduğunuz zaman en fazla yarım saat içinde olumlu ya da olumsuz bir sonuç telefonlarınıza mesaj olarak gelecektir. Bu mesaj sonrasında yapmanız gereken tek şey nüfus kağıdınızı yanınıza alarak bankaya gitmek yeterli olacaktır. 

Bir önceki yazımız olan Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git