İş Bankası Öğrenciye Kredi - Kredi Merkez

İş Bankası Öğrenciye Kredi

Eğitim masraflarının her geçen gün artması, aileleri zor durumda bırakabiliyor. Masrafları karşılamakta zorlanan aileler ve öğrenciler, yüklerini hafifletecek çareler arıyor. Taksitlenemeyen pek çok eğitim ödemesi, eğitim ödemesinin karşılığını bulamayan pek çok ailenin çocuğunun geleceği için gerekli olan eğitim fırsatlarından mahrum kalmasına sebep oluyor. Çare bulamayan pek çok ailenin çocuğu, erken yaşta iş hayatına atılarak eğitimlerine ara vermek veya sonlandırmak zorunda kalıyor. Türkiye’nin geleceği öğrencilerimizin yanında durarak, aidatsız kredi kartı vererek masraflarında öğrencilerin yanında olan İş Bankası, öğrencilere ve ailelerine özel eğitim kredisi ile tüm eğitim masraflarında da yanlarında duruyor. İş Bankası öğrenciye kredi vererek, rakiplerinin aksine ülke geleceğine büyük önem veriyor.

İş Bankası Üniversiteli Öğrencilere Büyük Önem Veriyor

İş Bankası, 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencilerine özel sunduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı ile kart aidatı olmadan tüm öğrencilerin masraflarına yardımcı olmak adına büyük bir adım atmıştı. İş’te Üniversiteli kartı ile İş Yayınları’ndan kitap alan pek çok öğrenci %25 indirim fırsatından yararlanmasının yanı sıra, tüm Maximumkart sahipleri ile aynı avantajlara da sahip oluyordu. Eğitime verdiği desteği kredi kartı ile sınırlı bırakmayan İş Bankası, eğitim masraflarında da ailelerin ve öğrencilerin yanlarında yer almak için eğitim kredisi kampanyasına başladı. Tüm eğitim masraflarını tek kalemde ödeyerek, borcu taksitlerle İş Bankası’na ödemek isteyen tüm öğrenci aileleri ve öğrenciler, başvuru koşullarını yerine getirdikleri gibi krediden yararlanabiliyorlar. Krediye başvurabilmek için birkaç evrak tamamlamanız gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanınız veya ehliyetiniz
  • Gelir durumunuzu ispatlayacak belge
  • Eğitim bedelini ispatlayacak fatura
  • Öğrenci kayıt belgesi

Bu evrakları tamamlayarak banka şubelerine gittiğinizde, başvuru formunu doldurarak müracaat işleminiz tamamlanmış olur. Ayrıca kredi notunuzun da riskli seviyede bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sadece eğitim kredisi değil, bankacılık ile ilgili tüm işlemlerde olumsuz yanıtlar alırsınız. İş Bankası Eğitim Kredisi faiz oranları ve vade seçenekleri de geri ödemesi kolay olması açısından uygun tutulmuştur.

  • %1,69 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar kredi kullanım limitine sahipsiniz.
  • %0,5 kredi tahsis ücreti bir kereye mahsus tahsil edilecektir.
  • 36 ay vade imkanı ile büyük ödeme kolaylığına sahipsiniz.
  • Hayat sigortası zorunluluğu olmaması da ekstradan masrafa girmenizi önler.
  • Bu oranlara ek olarak BSMV ve KKDF kesilecektir.

İş Bankası Öğrenciye Kredi Başvurusu

Krediden sadece öğrenci velileri değil, sabit bir gelir göstermeleri halinde öğrenciler de yararlanabilir. Eğitim kredisi başvuruları banka şubelerinden yapılacak olup, mobil şube ya da internet şubesinden başvuru yapılamayacaktır. Öğrencilerin bankalar nezdinde çok dikkate alınmamasına karşın İş Bankası öğrencilerin yanında durarak ihtiyaçları için kapılarını tüm öğrencilere açıyor. Geleceğimizin liderlerine, avukatlarına, doktorlarına ve mühendislerine sahip çıkarak, sağlıklı bir şekilde masrafları düşünmeden eğitim hayatlarına devam etmelerine ve ülke geleceğine yön verecek, yeniliklere açık ve gelişime önem veren bir nesil olarak yetişmelerine destek oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git