Kaç Model Arabaya Kredi Çıkar? - Kredi Merkez

Kaç Model Arabaya Kredi Çıkar?

Günümüzde hayatın temposu gittikçe hızlanırken günlük işlerin daha kolay ve hızlı halledilebilmesi için bir araç sahibi olmak bir ayrıcalıktan çok ihtiyaç haline gelmiştir. Araçların fiyatları oldukça yüksek ve bu yüzden 2. El araç satın almak daha uygun fiyatlar bulabilmek açısından daha fazla avantajlı hale geliyor. Tabi bir araba satın almak için aracın ücretini peşin olarak ödemek herkes için mümkün olamayabiliyor. Bu konuda bankalar oldukça avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri sunuyor. Belli dönemlerde yapılan kampanyalarda oldukça ilgi çekici olabiliyor. Taşıt Kredileri her bankanın farklı koşulları ve faiz seçenekleri ile tüketicilere sunuluyor. Özellikle 2. El araçlar için çekilmek istenen kredilerde her bankanın araçlar içi koyduğu farklı araç yaş sınırlamaları vardır. Kaç model arabaya kredi çıkar? diye sorduğunuzda cevap her bankanın kriterlerine göre değişiklik gösterecektir.

Bankaların Araç Yaş Sınırlamaları ve Taşıt Kredisi Vade Seçenekleri

Her bankanın kendine özel faiz oranları olduğu gibi taşıt kredilerinde de 2. El araç alımlarınızda farklı araç yaş sınırlamaları olmaktadır. Aracın tescil tarihi ile aracın yaşı her zaman karıştırılabilir. Aracın trafiğe çıkış tarihi tescil tarihidir. Arabanın yaşı ise üretildiği yıldan günümüz arasındaki farktır. Bankalar aracın trafiğe çıkış tarihine değil araç yaşına göre hesaplama yapar ve buna göre kredi seçenekleri sunarlar. İşte farklı bankaların 2. El araçlar için farklı yaş sınırlamaları ve vade seçenekleri;

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi

Yapı Kredi Bankası 0 km’den 10 yaşına kadar olan araçlarda taşıt kredisi vermektedir. Kullanabileceğiniz en yüksek vade seçeneği ise 48 ay ile sınırlıdır. Faiz oranları ise kampanyalara ve şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank 0 km’lik araçlar için ay ertelemeli ve uygun faiz oranlarla kredi avantajları sunuyor. Aynı şekilde 2. El araçlar için de aynı fırsatları sunuyor. Fakat alacağınız 2. El aracın 5 yaşını geçmemiş olması gerekiyor. Taşıt kredilerinde kullanabileceğiniz maksimum vade seçeneği 48 aydır.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi

QNB Finansbank 0 km’den 5 yaşa kadar olan araçlar için 48 ay vade seçeneği sunarken, 6-8 yaş arası olan araçlar için aracın yaşı ve vade toplamının 10 yılı geçmemesi şartıyla taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır. Alabileceğiniz 2. El aracın yaşı 8’i geçmemelidir. Hesaplamaya örnek vermek gerekirse almak istediğiniz ikinci el aracın 7 yaşında olduğu düşünülürse kullanabileceğiniz vade seçeneği 36 ay ile sınırlı olacaktır.

Denizbank Taşıt Kredisi

Denizbank düşük faiz oranlarıyla, en fazla 48 ay vade seçeneği sunuyor. Almak isteyeceğiniz 2. El araç için yaş sınırlaması yapacağınız görüşmelerde ve aracın durumuna göre tespit ediliyor.

Şekerbank Taşıt Kredisi

Şekerbank 48 aylık vade seçeneği sunuyor ve uygun faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Şekerbank’ta 2. El araçlar için yaş sınırı 15 araç yaşı ile sınırlıdır.

ING Bank Taşıt Kredisi

ING Bank taşıt kredileri için 3 ila 48 arası vade seçeneği sunuyor. 2. El araç yaş sınırı ise 8 araç yaşıdır.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi

Kuveyt Türk bankası ise yine maksimum 48 ay vade seçeneği ve ikinci el araçları da 8’dir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Bankası’nda araç yaşı 10 ve vade seçeneği toplamı 48 ayı geçmeyecek şekilde hesaplanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git