Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır? - Kredi Merkez

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar müşterilerine çeşitli ihtiyaçlara istinaden kredi kullandırmaktadır. Düşük faizli ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi bunlardan en bilindikleridir. Bankalar vermiş oldukları krediyi güvence altına almak için çeşitli yöntemler uygular. Örneğin gayrimenkulü olan bir tüketici bu gayrimenkulü kredi ödemesi bitene kadar bankaya ipotek gösterir. Gelir beyan etmekte sorun yaşayan kredi kullanıcıları kefil göstererek bankalardan düşük faizli kredi çekebilir. Ancak kefil göstermek her zaman zorunlu değildir.

Kefilsiz Kredi İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Kefilsiz kredi alabilmek için bazı şartların krediyi çekecek olan kişide bulunması zorunludur. Bu şartlar şu şekildedir;

  1. Kredi kullanıcısının bankada maaş hesabının bulunması kefilsiz kredi kullanabilmek için sıkça kullanılan yöntemlerdendir. Bankalar kredi taksitlerinin düzenli ödenmediği durumlarda maaşın yarısına kadar el koyabildikleri için kredilerini güvence altına alırlar.
  2. Bankaların döviz ya da vadeli-vadesiz yatırım hesaplarında belirli miktarda birikimleri olan müşteriler kolayca kefilsiz kredi imkanına sahip olacaktır. Ayrıca gayrimenkul ve araç sahipleri üzerine ait bu tür taşınır ve taşınmazları teminat göstererek kredi kullanabilir.
  3. Bankanın ürünlerini düzenli olarak kullanıyor ve herhangi bir ödeme düzensizliği göstermiyorsanız bankalar sağladıkları fırsatlarla kefilsiz kredi imkanları ile gerekli kolaylıkları sağlamaktadır.
  4. Kredi notu çok yüksek olan müşteriler de kefilsiz kredi imkanına sahiptir. Kredi sicil notu; daha önce çekilen kredinin ödenmesinde karşılaşılan durumlar ile kredi kartı kullanımlarında ödeme düzenlerine ve geçmişe dayalı tüm bankacılık faaliyetlerine dayanır. Bankaların kara listelerine girmiş bir kredi tüketicisi kefil ya da teminat göstermeden kredi kullanamayacaktır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok banka yukarıdaki şartlardan herhangi birini taşıyan tüketiciye düşük faizli kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankalar ve sağladığı fırsatlar şunlardır:

  • Vakıfbank; Herhangi bir kefil göstermeden konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi kullanımlarında 36 aya varan vade ve düşük faiz oranlarıyla kredi kullanılabilmektedir.
  • Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi; her türlü ihtiyaç için kefilsiz kredi başvurunda bulunabilir esnek ödeme seçenekleriyle 36 aya varan ve düşük faiz kullanımıyla gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.
  • Denizbank; kefilsiz kredi kullandıran bankalardandır. Cepte kredi seçeneğiyle 55.000 TL’ye kadar 36 ay vade ve düşük faiz seçenekleriyle hem kefilsiz hem de evrak göstermeden kredi kullanılabilir.
  • ING Bank; Kefilsiz kolay kredi imkanına sahip olmakla birlikte 36 aya varan vade düşük faiz ve kredi kullanımından 3 ay sonra ödemeye başlaması gibi birçok avantajıyla tüketicilere hitap etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git