1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 99 kez okundu.

Kredi kartları, bankaların belirli şartlar altında sunmuş olduğu ve içerisinde kullanım limiti olan alışveriş aracı olarak tanımlanmaktadır. Kredi kartı alabilmenin tabi ki belirli şartları vardır. Özellikle teknolojinin hızlı gelişimi, kredi kartlarının kullanımını da etkilemiştir. Ayrıca online alışverişlerin tamamen tercih edilmesi, kredi kartlarının gerekli bir araç olmasına zemin hazırlamıştır. Kredi kartları ek olarak taksit imkanı sunmakta ve olası ihtiyaçların hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Her bankanın kendine özgü süzgeçleri var ancak birçok Banka, kredi kartlarını müşterilerine sunarken bazı durumları da göz önünde bulundurmaktadır. İlk olarak düzenli bir gelirinizin olduğunu beyan etmelisiniz. Düzenli bir geliriniz varsa, kredi kartı başvurusu yapabilir ve onay alabilirsiniz. Buna ek olarak 18 yaşından büyük olunması ve yeterli kredi notuna sahip olunması gerekmektedir. Bunun dışında Üniversiteli kredi kartları verilir ve bu kartları alırken herhangi bir şart aranmaz.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir

Yukarıda yazılan şartların dışında, mutlaka sigortanın devam ettiğine dair belgenin raporlar halinde sunulması gerekmektedir. Kredi kartı alabilmek için gerekli şart, sigorta priminin 3 ay ödenmiş olmasıdır. Fakat birçok birey bu konuyu yanlış anlamakta ve çalışmaya başladıktan 3 ay sonra, kredi kartı başvurusu yapmaktadır. Bankalar işe ne zaman başlandığına dair, sigorta primlerinin ödendiği zaman dilimine bakarlar. Örnek verecek olursak eğer, 10 ağustos tarihinde işe başladınız ve 10 kasım tarihinde kredi kartı başvurusu yaptınız. Bu durumda kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Bunun nedeni, çalıştığınız şirketin prim ödemesini işe başladıktan 15-20 gün sonra yapmış olmasıdır. Bu durumda 10 aralık tarihini baz almanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kredi kartı başvurusu yapmadan önce, çalıştığınız şirketin ne zaman sigorta başlangıcı yaptığını öğrenmelisiniz. Daha sonra başladığı andan itibaren 4 ay gibi bir süreyi baz alıp, başvuru yapmalısınız. Şirketler sigortaları genelde bir sonraki aya yönelik yaparlar ve 4 ay beklemenizin amacı budur. 4 ayı doldurduktan sonra, kredi notunuz da baz alınarak olumlu veya olumsuz başvuru geribildirimi gerçekleşir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için bir çok merci vardır internet aracılığıyla bile başvurmanız mümkündür. Kredi kartı başvurusu yapmak için yukarıda yazılmış olan tüm şartlar sağlandıktan sonra, online hizmetleri tercih edebilirsiniz. Bilindiği gibi kredi kartı başvuruları, artık online olarak yapılmaktadır. Ön formun detaylı olarak doldurulmasının ardından, kredi kartı başvuru sonucu kısa mesaj yoluyla aktarılmaktadır. Devamında kredi kartları, verilmiş adreslere ulaşmaktadır.

Online hizmetler yerine, en yakın banka şubesine giderek de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bireysel müşteri yetkilisi, kredi kartı başvurunuz için sizlerden form doldurmanızı isteyecektir. Daha sonra başvuru yapılacak ve onaylanması durumunda en 7-15 gün içerisinde kredi kartınızı teslim alabileceksiniz. Teslim için banka şube adresini veya ikamet ettiğiniz adresi verebilirsiniz. Kredi kartınız geldiği zaman, ekstra ücret ödemesi yapmadan teslim alabilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Kredi kartının alınabilme sindeki önemli şartlardan bir tanesi de, yeterli kredi notudur. Biliyoruz ki kredi notları, geçmişinizde kredi ve kredi kartı ödemelerinize göre oluşturulmaktadır. Kredi kartı başvurunuzu yapmak için kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunu öğrenmenin ilk adımı, Findekstir. Findeksten ufak bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilir ve kredi kartı başvurunuzu bu sonuca göre yapabilirsiniz. Bunun dışında bankanızın şubesine giderek de, kredi notunuz hakkında detalı bir sorgulama yaptırabilirsiniz. Bireysel müşteri temsilcisi, kredi notunuzu sormanız durumunda, size gereken bilgiyi verecektir.

Kredi Kartı Takibi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra, 7-15 gün arasında bir süreç devreye girer ve genelde kredi kartları bu süre zarfında teslim edilir. Kredi kartınız herhangi bir sebepten dolayı vermiş olduğunuz adrese ulaşmadıysa, kredi kartınızı birçok yoldan takip edebilirsiniz. Kredi kartınızın takibi için, en yakın banka şubesine giderek bilgi alabileceğiniz gibi, aynı zamanda internet bankcalığını kullanarak da durum tespiti yapabilirsiniz. Bankalar bu konuda, müşterilere büyük olanaklar sağlamakta ve kredi kartının tüm detaylarını aktarmaktadır. İnternet bankacılığı sorgulamasını, tabletlerinizden, cep telefonlarınızdan ve bilgisayarlarınızdan hiçbir ücret ödemeden 24 saat boyunca yapabilirsiniz. Tek yapılması gereken bankanın uygulamasına giriş yapmak ve kredi kartı durum bilgisi alanına geçmektir.

  • Aslında Sigorta bankalar için bir şart değildir. Burada şart olan sigorta değil aldığınız maaştır. Maaşınızı banka aracılığı ile aldığınız için kredi notunuz sürekli yükselmektedir. Kredi notu yüksekselince kredi kartı alabilirsiniz.
  • Bu nedenle sigortalı olmasanız ama kendinize ait bir işiniz varsa ve bankalarla haşır neşirseniz ve en önemlisi kredi notunuz yüksekse istediğiniz bankada kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir  ile ilgili makalemizi okudunuz. Makale ile ilgili sorularınızı bize yorum alanında sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git