Kuveyt Türk Evlilik Kredisi Başvuru ve Şartları - Kredi Merkez

Kuveyt Türk Evlilik Kredisi Başvuru ve Şartları

Evlenmeye karar verdikten sonra ortaya çıkan umulmadık masraflar veya düğün masrafları yüzünden evlenemeyen çiftler ‘en uygun evlilik kredisi hangisidir?’ sorusuyla baş başa kalıyor. Düğün masraflarıyla başlayıp; yeni ev, taşınma, tatil, kıyafetler, takılar, hediyeler diye uzayıp giden evlilik harcama listesi genç çiftlerin gözünü korkutuyor. Son yıllarda devlet destekli evlilik kredilerinin de kullanılmaya başlamasıyla özel sermayeli bankalar da çeşitli vade seçenekleri ve ödeme kolaylıklarıyla birbirleriyle yarışır hale gelmişlerdir. Ülkemizin en büyük katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleriyle oyundaki yerini almıştır. Bu yazımızda Kuveyt Türk Evlilik Kredisi Başvuru ve Şartları konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

 

İslami Şartlara Göre Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

 

Faiz kullanmak ve ödemek istemeyen insanların müşteri kitlesini oluşturduğu katılım bankaları, diğer bir deyişle İslami bankalar diğer bankalardaki faiz kavramını sistemlerinden çıkararak mal ve hizmet üzerinden değer bulan ‘kar payı’ ile müşterilerine hizmet vermektedir. Katılım bankaları faizden uzak durdukları için müşterilerinin kredi ihtiyaçlarını ürüne dönüştürerek sunmaktadır.

Bir tür ihtiyaç kredisi sınıfına giren evlilik kredisi almak isteyen insanların bunu alış amacı; yeni ev tutma, eşya alma, düğün masrafları, kıyafet masrafları gibi ihtiyaçlardır. Katılım bankası bu ürün ve hizmetleri kendisi alarak müşterisine tekrar satar. Böylece aracılık yaparak parayı hizmet ve ürüne dönüştürmüş ve faizi ortadan kaldırmış olur. Bankalar tarafından evlilik kredisi değil evlilik finansmanı olarak adlandırılan bu sistem İslami şartlara göre evlilik kredisi almak isteyenlerin tercih edebileceği bir yöntemdir.

 

Kuveyt Türk Evlilik Kredisi

 

Beyaz eşyalar, düğün, takılar gibi evlilik masrafları için kullanılan evlilik finansmanı sadece kredi kartıyla yapılabilecek işlemleri kapsamaktadır. Kar oranları 1,35 civarlarında seyreden Kuveyt Türk düğün finansmanları 48 ay vadeyle verilmekte ve yeni evlenecek çiftlerin işini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu şekilde hem yeni evli çiftlerin nakit problemi yaşamasının önüne geçilmiş olur hem de İslami şartlara uygun olarak faiz kullanımının önüne geçilmiş olur. Ayrıca Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın müşterilerinin tek çekim avantajlarından yararlanıp, taksitle ödeme rahatlığı yaşaması için kullandığı bir uygulama olan ihtiyaç kart evlilik kredisinin daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. İhtiyaç Kart’ın evlilik masraflarını kolaylaştırmak için kullanılabilecek özellikleri;

  • İhtiyaç Kart evlilik kredisinin kart halinde kullanılmasını sağlar. Böylece çalınma, kaybolma gibi durumlar için güvenliği sağlanmış olur.
  • İhtiyaç Kart üye iş yerinden bağımsız her POS’a taksit imkanı sağlar.
  • Tüm işlemler tek hesap ekstresi üzerinden kontrol edilebilir.
  • Harcamalar için 6 aydan 48 aya kadar taksit yaptırılabilir.

 

Kuveyt Türk Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 48 aya varan vade imkanları, ödeme kolaylıkları ve faizsiz çalışma prensibi evlilik kredisini nereden kullanacağını bilemeyenler için güçlü bir seçenek oluşturmaktadır. Kuveyt Türk aracılığıyla evlilik kredisi kullanmak isteyenler SMS aracılığıyla, bankanın internet şubesi aracılığıyla ya da kendilerine en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip doğrudan başvuruda bulunabilirler.

 

Başvuru esnasında gereken belgeler;

 

  • Çalışılan iş yerinden alınacak gelir belgesi
  • Kredi başvurusu yapacak kişi adına düzenlenmiş son üç aya ait telefon, elektrik, su ya da doğalgaz faturası (ödenmiş olmalıdır),
  • Kişinin nerede ikamet ettiği gösteren ikametgah belgesidir.

 

Banka daha önceki kredi kartı kullanım davranışları ve kullanılan kredileri düzenli ödeyip ödememe durumuna göre belirlenen kredi notunun düşük veya sıfır olması durumunda kefil talebinde bulunabilir.

Kredi onaylandıktan sonra ise evlilik sürecinde bankanın vermiş olduğu düğün finansmanı dahilinde yapılan bütün harcamaların faturaları özenle saklanmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git