Kuveyt Türk Faizsiz Kredi - Kredi Merkez

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi
9 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 203 kez okundu.

Herhangi bir sebeple kredi kullanmak isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Ev sahibi olmak isteyenler, araba almak isteyenler, evlilik, taşınma gibi sebeplerle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kendileri için uygun şartlarda kredi veren bankaların yolunu tutmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren en büyük katılım bankalarından biri Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır.  Kuveyt Türk, faizsiz kredi avantajlarıyla kredi kullanmak isteyen fakat dini açıdan faiz kullanımını doğru bulmayan kişilerce tercih edilen bankalardan biridir. Bu noktada, Kuveyt Türk faizsiz kredi nasıl oluyor sorusu kredi kullanmak isteyen insanları düşündürmektedir.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi Nedir?

Katılım bankaları faizsiz bankacılık sistemini benimsedikleri için müşterilerinin kredi kullanmasını sağlarken farklı bir kredi sistemini benimsemişlerdir. Buna göre müşterileri almak istedikleri malı bankaya bildirdiklerinde katılım bankası onların yerine söz konusu malı peşin yada düşük vadelerle satın alarak müşterilerine uzun vadelerde tekrar satmaktadır. Bu durumda faiz kullanımı ortadan kalkarak bankanın aracılık yaptığı bir sistem ortaya çıkmaktadır. Bu bankacılık sistemi, ülkemizde özellikle muhafazakar kesim tarafından benimsenmiştir. Söz konusu bankacılık sistemi hem müşterilerinin uzun vadelerde alım yapmasını sağlamakta hem de faiz sistemini ortadan kaldırmaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarının en eskilerinden biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır. Bunun dışında Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası gibi bankalar da yer almaktadır. Bu bankalar da aynı şekilde faizsiz bankacılık prensibiyle hizmet vermektedir.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç kredisi, ev kredisi, araç kredisi gibi kredi olanaklarından yararlanmak isteyenler aynı diğer bankaların uyguladığı krediye uygunluk prosedürlerinden geçmek zorundadırlar. Daha önce başvuru yaptıkları fakat reddedilen kredilerin sayısı, kredi kartı ve kullandıkları kredileri ödeme durumlarına göre belirlenen kredi notu bu bankalardan kredi kullanmak isteyenler için de önemli olmaktadır. Yapılan başvurunun ardından kredi kullanmasında herhangi bir engel görülmeyen kişiler Kuveyt Türk faizsiz kredi kullanım olanaklarından faydalanabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git