1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 164 kez okundu.

Maximum Kredi kartı iş bankasının müşterilerine sunmuş olduğu kart türüdür, bir çok bankanın kendine ait kart türü var ve maximum kartta beraberinde birçok avantajı getirmekle beraber bazı durumlarda kart iptali yapmak gerekebilir, eğer sizde maximum kredi kartı iptal işlemi yapmak istiyorsanız sizlere bunun nasıl olabileceğini anlatacağız.

Kredi Kartı İptali

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda vardır kredi kartı iptali, kapatma gibi durumlar kredi notunuzu düşürmez veya sicilinizi kötü etkilemez, ödeme gücünüz yoksa veya sıkıntıya girecekseniz muhakkak kartı kullanıma kapatınız veya iptal işlemini yapınız.

İş bankasının müşterilerine sunmuş olduğu maximum kredi kartını iptal etmek için 2 yöntem vardır, bunlardan ilki en yakın banka şubesine giderek gerekli kartın iptali sağlanabilir.

Diğer yöntem ise müşteri hizmetlerini arayarak  444 02 02 numarasını arayarak kapatabilirsiniz, ancak müşteri temsilcisi sizi kartı kapatmamak için ikna etmek isteyecektir, kesin tavrınızı belli ederseniz temsilci tutumunu fazla sürdürmeyecektir.

Borcu Olan Kart İptali

Eğer Kartınızın borcu varsa bu kartı tamamen kapatmak yani iptal etmek pek mümkün değildir, borcun hepsini ödemeniz gerekmektedir. Borcun hepsini ödeyecek gücünüz yoksa kartı kullanıma kapatarak bir nebze önlem almış olursunuz, kartınızı kullanıma kapatırsanız borcunuz devam eder ancak yeni alışveriş yapmanıza izin vermez ve imkanınız olduğu anda tüm borcu ödedikten sonra iptal işlemi yapabilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı İptali için Püf Noktalar

Kartınızı iptal ettikten sonra muhakkak bankadan borcu yoktur gibi bir makbuz veya yazı isteyiniz, eğer 1 TL bile borç bırakırsanız bu durum ilerde kredi notunuzu düşürerek başınızı çok ağrıtabilir, eğer telefon bankacılığı ile kartınızı iptal ettiyseniz muhakkak bunla ilgili mail isteyiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Yasası 2017 başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet dedi ki:

    Telefon bankacılığından iptal ettirmek istedim ama subeye gelmem gerektiğini söylediler

  2. admin dedi ki:

    Mehmet Bey, Müşteri hizmetleri böyle bir yanıt verdi ise şubeye gitmenizi tavsiye ederiz, ancak son bir kez arayıp kartımı çaldırdım diyerek kart iptalinizi sağlayabilirsiniz.

Sayfa başına git