Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar
26 Mart 2018 tarihinde eklendi, 122 kez okundu.

Ülke olarak, artık üzerimizde nakit taşımıyoruz. Ya da taşıyamıyoruz. Ekonomik açıdan düşük gelire sahibiz. Durum böyle olunca, kredi kartı kullanmak cazip geliyor. Alacağımız ürünleri taksitlik almak, daha kolay ve rahat geliyor. Ödemenin tamamını ödemeye hem paramız yok, olsa da o anlık olan paramız var. Onu da o an ödediğimizde, ay sonunu nasıl getiririm düşünce oluyor. Ya da büyük tutarlı bir şey alacağız. Taksitli olarak düşünmeden alabiliyoruz. Yeni ev kuranlar, ev taşıyanlar, düğün yapacaklar, evde ki eşyaları yenileyecekler derken neredeyse her ihtiyaçta kredi kartını kullanıyoruz. Mutfakta, temizlik malzemesinde, kozmetikte, kıyafette saymakla bitiremeyeceğimiz. Birçok alanda kullanıyoruz. Hal böyle olunca, öğrencinin de kredi kartına oldukça ihtiyacı var. Okul masrafları yüksek olunca, kredi kartı acil alınması gereken bir ihtiyaca dönüşüyor. Öğrenci peki kredi kartı alabiliyor mu? Öğrenci kredi kartı veren bankalar hangileri ve şartları nedir?

  • Kredi sicilinizde herhangi bir olumsuzluk yok ise gelir belgenize ihtiyaç duyulmadan kredi kartı başvurusu yapabilirsin. Ve kredi kartı alabilirsiniz.
  • Öğrenci için çıkan kredi kartlarının limitleri, normal tüketicinin limitleri kadar yüksek değildir. Öğrenci limitleri ilk etap da cüzi olmakla birlikte, düzenli kullanıp ve düzenli olarak ödendiğinde limiti yükseltmek mümkündür.

Kredi kartı almak istiyoruz. Ama bu kartların bir de kart ücretleri var. Öğrenci için, kart ücreti olmayan kredi kartları tercih ediliyor. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar aşağıdadır;

  • İş Bankası, öğrenciye kredi kartını veriyor, üstelik ilk 12 ay kart ücreti kesintisi de yapmıyor. O yüzden tercih edebilirsiniz. Limiti biraz düşüktür. Yukarıda da belirtiğim gibi, düzenli alışveriş yapıp, düzenli olarak aksatmadan ödemenizi yaparsanız limiti yükseltebilirsiniz.
  • Ziraat bankası, ilk 60 ayda kart ücreti kesmiyor. Ziraat bankasında, öğrenim durumuna göre limitler değişmektedir.
  • Akbank ‘ta yine diğer 3 banka gibi, ilk 12 ay kredi kartı kullanım ücreti almıyor.
  • HSBC Üniversiteli, bu kredi kartında da kredi kartı kullanım ücreti kesintisi yapılmamaktadır.
  • Vakıfbank, Yapı kredi, Finansbank, Denizbank ve Teb bankalarımızda öğrenciye kredi kartı sağlamaktadır.

Yukarıdaki banka veya bankalara resmi internet siteleri üzerinden online olarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git