Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Bankalar - Kredi Merkez

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Bankalar
4 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.

Ekonomik koşullar ve insanların ihtiyaçlarının gün geçtikçe artıyor olması herkesin kredi kullanma ihtiyacı duymasına sebep olmaktadır. Öğrenciler de şehir değiştirme, taşınma gibi durumlarda ya da eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmak zorunda kalabilmektedirler. Özellikle özel sermayeli bankaların çoğalması ve bankalar arasındaki rekabetin giderek artması sebebiyle öğrenciye faizsiz kredi veren bankalar gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Öğrenci Kredisi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bankaların her geçen gün daha avantajlı hale getirdiği kredi seçenekleri arasında öğrenciler için yapılan kampanyalar da yer almaktadır. Özellikle son dönemde ev hanımları ve öğrenciler gibi düzenli geliri olmayan kişilere de verilen krediler artış göstermektedir. Kredi kullanmak isteyen 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri bankaların dönemsel olarak oluşturduğu kampanyaları takip ederek düşük faizli ve faizsiz kredi olanaklarından faydalanabilirler. Öğrenci kredisi verilirken uygulanan şartlar daha hafif olsa da aylık gelirlerini beyan eden öğrenciler kredi kullanımı konusunda daha şanslı olacaktır. En az üç ay sigortalı çalışmış olmak veya part-time da olsa çalışıyor olmak bankaların kredi vermesini kolaylaştıran sebeplerdendir. Bunların dışında kira geliri gibi düzenli bir geliri olduğunu bankaya beyan eden öğrenciler de kolaylıkla kredi kullanabilirler. Fakat herhangi bir geliri olmayan veya bunu belgelendirme konusunda başarılı olamayan öğrenciler üzerlerine kayıtlı bir gayrimenkulü ipotek ettirerek yada kefil göstererek kredi kullanabilirler.

Faizsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredileri kapsamına giren öğrenci kredileri aileden bir kefil göstererek veya gelir belgesi beyan ederek kullanılabilmektedir. Diğer bütün kredilerde olduğu gibi kişilerin kredi notu da kredi kullanma durumlarını etkileyen önemli faktörlerdendir. Faizsiz öğrenci kredileri dönem dönem bankaların yaptığı eğitime destek kampanyaları dahilinde gündeme gelse de düzenli olarak öğrencilere faizsiz kredi veren bir banka yoktur. Fakat katılım bankaları aracılığıyla kredi kullanmak isteyen öğrenciler, faiz sistemini kullanmayan bu bankalardan yine uzun vade dönemleri için kredi kullanarak ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git