1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Öğretmenlere Özel Kredi

Öğretmenlere Özel Kredi
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 59 kez okundu.

Öğretmenler bankaların özel kredi seçeneklerinden faydalanarak, dosya masrafsız ve uzun dönem geri ödeme vadeli kredi çekebilirler. Akbank, Garanti Bankası, Finansbank ve Halkbank gibi öğretmenlere özel kredi kampanyaları düzenleyen pek çok banka var. Finans kurumlarının öğretmenlere özel kredi imkânlarını 2 alt başlıkta inceleyerek, kredi başvurusunda bulunacak olan bireylere yardımcı olmayı hedefledik…

Öğretmenlere Özel Kredi İmkânları Uzun Vadelerle Sunuluyor!

Bankaların bireysel kredi ürünleriyle ilgili en çok merak edilen ayrıntılardan birisi vade olmaktadır. Öğretmenlere özel kredi sunan bankalara göre geri ödeme süresi (vade) farklılık göstermektedir. Pek çok banka bu süreyi 36 ay olarak belirlerken, Akbank 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

İhtiyacınıza göre en uygun vadede kredi alımı yaparken aynı zamanda geri ödeme oranını da (faiz oranı) dikkate almanızı öneririz. Çünkü geri ödeme fark oranı, çekmiş olduğunuz anaparaya ek olarak, anaparanın belirli bir yüzde oranı doğrultusunda belirlenen miktardır. Bu miktarın yüksek bir oran içermesi demek, çekmiş olduğunuz öğretmen kredisi miktarının daha üstünde bir geri ödeme yapacaksınız demektir. Dolayısıyla öğretmen kredileri faiz oranları iyice araştırılarak analiz edilmelidir.

Örneğin Akbank, öğretmenlere özel sunmuş olduğu dosya masrafsız kredi seçeneğinde, 48 aya kadar vade vermektedir. Akbank’tan 10,000 TL’yi, 48 ay vadeli olarak çektiğinizi varsayarsak, aylık olarak 309.01 TL (Üç yüz dokuz lira bir kuruş) olarak kredi taksiti ödemesini yaparsınız. Bu ödeme tablosuna, anaparaya uygulanacak %1,45 faiz oranı da dâhildir. Vade süresi 48 ay yerine 36 ay ya da 12 ay tercih etseniz dahi faiz oranı sabit kalmaktadır.

Öğretmen İhtiyaç Kredisi

Öğretmenlere özel kredi çeşitleri genel olmaktadır. Bu türden bir krediyi daha çok ihtiyaç kredisi olarak değerlendirebiliriz. Öğretmene özel kredi kampanyalarının yanı sıra, memurlara özel uygulanan; konut kredisi gibi kredi imkânlarda yine öğretmenlerin faydalanabilecekleri finansmanlardır.

Öğretmen kredisi alırken başvuru koşullarını da dikkate almalısınız. Pek çok bankanın başvuru koşulları benzerlik gösterse de, kurumun çalışma politikası gereğince farklı tuttuğu bir esas bulunabilir. Kredi çekmek isteyen öğretmenlerin sadece “Öğretmen” olduklarını niteleyen belgeler ile başvurularını kolaylıkla yapabilmeleri mümkündür. İnternet üzerinden öğretmenlere kredi veren bankalar arasında, kurumların finansman paketlerini genel olarak karşılaştırarak, sizin için en uygun kampanyaya katılım gösterebilir ve kredinizi sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git