1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Pos Cihazı Almak İçin Gerekli Evraklar

Pos Cihazı Almak İçin Gerekli Evraklar
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Günümüzde artık nakit para ile alışveriş yapmak tercih edilmeyen yoldur. Çoğunlukla kredi kartı ile daha kolay ödeme işlemi yapılır. İnsanlar artık nakit para yerine kredi kartları taşırlar. Bu yüzdende kredi kartlarıyla alışveriş yapılması için gerekli olan materyal kesinlikle pos cihazlarıdır. Pos cihazları nakit ödemeler için değil, kart ile ödemelerde kullanılan bir ödem türüdür. Bu sayede de pos cihazları günümüzde artık her alışveriş yerlerinde, mağazalarda, kafelerde, büfelerde, bakkallardan kahvehanelere kadar uzun bir yelpazede kendini gösterir. Bu kadar yağın olan pos cihazlarına sahip olmak hizmet sektöründe çalışabilmek için çok önemlidir. Aksi takdirde pos cihazı olmayan yerlerde alışveriş de düşüşler yaşanacaktır. Günümüzde artık pos cihazları bu kadar önem kazanmış ve hizmet sektörünün olmazsa olmalarından biri haline gelmiştir. Peki, bu kadar önemli olan pos cihazlarına nasıl sahip olunur.

Pos Cihazı için Gerekli Evraklar

Pos cihazını almanız için öncelikle bir işletme sahibi olmanız ve pos cihazının kullanılması gereken bir yeriniz olması şarttır. Pos cihazına sahip olmakla için bir bankaya başvurmak gerekir. Pos cihazı almak için gerekli evraklar çok fazla görülse de aslında görüldüğü kadar zahmetli ve zor değildir.

  • Vekaletname
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • İmza Sirküleri
  • Oda Kayıt Belgesi
  • Vergi Levhası

Öncelikle istenilen en önemli evrak vekâlet namedir. Nüfus cüzdanının fotokopisi, imza sirküleri, oda kayıt belgesi gibi evraklara sahip olmanız gerekir. Ama n önemlisi de vergi levhanızın olması ve iş sahibi olmanız gerekir. Bütün bu evraklara sahip olduktan sonra istediğiniz her bankadan pos cihazı almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Daha sonra bankaya elde ettiğiniz evrakları verip işleminiz başlar. Öncesinde de banka tarafından form verilir ve bu formu eksiksiz doldurmanı gerekir. Pos cihazına sahip olmak için internet üzerinden işlem yapamazsınız. Kesinlikle bir bankaya gidip orada işlem yapmanız gerekir. Formun verilmesinde ve evrakların tamamlanmasından sonra banak size pos cihazını verme kabulü verecektir. Bu cihazı temin etme süresi vardır. Gidildiği gün ve başvurulduğu gün hemen pos cihazınızı alamazsınız. Belirli bir süre beklemeniz gerekir. Eğer her şeyiniz tam ise banka da hiçbir sıkıntı yaşamaz ve de kolaylıkla pos cihazınızı alırsınız.

Komisyon Oranları

Pos cihazı kullananlar için en önemli sorulardan biri de komisyonlarıdır, işte bütün bankaların pos cihazı komisyon oranlarını tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Birikim Yapmak İsteyenler İçin Harika Öneriler başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git