1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Pos Cihazı Komisyon Oranları Hesaplama

Pos Cihazı Komisyon Oranları Hesaplama
18 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 163 kez okundu.

Çağımız teknoloji çağı olup ve her alanda kendini göstermektedir. Teknoloji hemen hemen her alanda kendini var etmekte ve insanlarda kolaylık sağlamaktadır. Bu teknoloji ruhu günümüz hayatında oldukça yaygındır. Özellikle hizmet sektöründe artmaktadır. İnsanlar artık nakit para taşımamakta ve alışverişlerini nakit parayla yapmamaktadır. Kredi kartlarının hayatımıza girmesi nakit para ile ödeme alışkanlığını da azaltmıştır. Bugün artık hiçbir alışveriş merkezinde, yemek yediğimiz lokantalarda, çay ve kahve içtiğimiz kafelerde, alkol tüketilen mekânlarda, hemen hemen bütün hizmet sektöründe kredi kartı ile ödeme yaygındır. Kredi kartı ile ödeme yapılabilmesi için kesinlikle pos cihazına sahip olunması gerekir. Bir işletmeci pos cihazına sahip değilse, bu durum onun için gelir düşümüne neden olur. Pos cihazına sahip olmak da o kadar zor ve imkânsız değildir. Aranan en önemli koşul vergi levhasının bulunması ve iş yerinin olması gerekir. Herkese pos cihazı verilmez. Belirli evrakları topladıktan sonra, bütün banaklardan pos cihazı almak için başvuruda yapabilirseniz. İnternet üzerinde pos cihazı alma için bir tercih yöntemi yoktur. İnternetten sadece form doldurup ön başvuru yapabilirisiniz. Kesinlikle bankaya gitmek gerekmedir. Banka tarafından verilen formu doldurduğunuzda ve istenilen evraklar tam olduğunda pos cihazınıza sahip alabilirisiniz. Lakin her bankadan başvuru yapıla bilindiği gibi her bankada ayrı bir işlem yaparlar. Bankadan bankaya pos cihazlarının komisyon oranları farklı olabilmektedir.

Hangi Bankanın Pos Cihazını Almalıyım

Eğer En uygun hangi bankanın poz cihazını alabileceğinizi düşünüyorsanız sizlere kesinlikle yapı kredi bankasının pos cihazını tavsiye ederiz, çünkü komisyon oranı oldukça düşük ve ödemeler ile ilgili bir sıkıntı yoktur, cihazları aynı zamanda sağlamlık yönünden veya hata kodları yönünden diğer bankalara oranla çok daha iyidir.

Pos Cihazı Komisyon Oranları Hesabı

Bunun için pos cihazı almak isterken bütün banaklara bakmak ve incelemek önemlidir. Pos cihazı komisyon oranları hesaplama bankadan bankaya farklıdır. Pos cihazı komisyon oranları yıl için işletme olarak verdiğini taahüt süresi v ciro miktarına göre hesaplanır. Bu yüzden de komisyon oranları internetten ulaşamazsınız. Bankaya giderek öğrenebilirsiniz. TEB için taahhüt miktarı 12.000 TL ise 12 ay için %2,00 bir oran vermektedir. Akbank’ta bu duruma paralellik gösterir. 15.000tl ye 12 ay için %1,50 oran vermektedir. Bütün bu hesaplamalar bankadan bankaya değişir. Türkiye Finans bankası da 16.000tl ye 12 ay için %1,50 bir oran verirken Deniz bank ta 12.000tl ye 12 ay için %1,50 oran verir.

Bankaların Pos Cihazı Komisyon Oranları

Her bankanın pos cihazı için sunmuş olduğu komisyon oranları birbirinden farklı değişkenlik göstermekte ve bu durum bizim gelirimizi doğrudan etkilemektedir, bunlar için size bütün bankaların pos cihazı komisyon oranları diye bir yazı yazdık ve ayrıntılara oradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pos Makinesi Nasıl Alınır başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git