1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Pos Makinesi Nasıl Alınır

Pos Makinesi Nasıl Alınır
18 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Günümüzde artık teknoloji hızla ilerlemekte ve bütün sektörlerde kendini göstermektedir. Teknoloji çağında olmanız ve teknolojiye büyük önem verilmesi bunun getirilerindendir. Artık insanlar ceplerinde nakit para taşımaktansa kredi kartı kullanmayı tercih ediyorlar. Kredi kartları hızla yaygınlaşmakta ve insanlar da çok fazla kullanmaktadır. Günümüzde artık hemen her yerde kredi kartı geçmektedir. Yemek yenilen lokantalarda, cafelerde, mağazalarda kısaca alışveriş yapılan her yerde kredi kartı geçmektedir. Kredi kartının kullanılması içinde post makinelerine ihtiyaç vardır. Post cihazları da bu duruma paralel olarak bütün işletmelerde kendini göstermektedir. Post makinesine sahip olmayan işletmeciler genellikle gelir kaybına uğrar. Çünkü artık nakit ödeme insanlar için tercih edilen bir yol değildir. Bu sebeple post makineleri her işletmeci için önemli ve elde edilmesi gereken bir ticari alettir.

Pos Makinesi Nasıl Alınır

İlk kez pos makinesi almak isteyen işletmeci genellikle Pos makinesi nasıl alınır diye tonlarca araştırma yapar. Aslında pos makinesi alımı oldukça basittir. Öncellikle vergi levhası olan bir işletmeci olmak gerekir. Vergi levhası olmayan hiçbir yere pos makinesi verilmez. Yeni bir yer açtınız, vergi levhanız var ve pos makinesine ihtiyacınız var ise o zaman yapılacak işlem bir bankaya gitmek olur. Ama öncesinde belirli evrakların tam olması gerekir. Bunlar; vergi levhası, nüfus cüzdanı fotokopisi, imza beyannamesi ve bir odaya kayıt var ise bu odaya kayıtlı olduğunu gösteren belgedir. Bu belgeler şahıs için istenilen olanlardır. Ticari ortaklıkta istenilen belgeler ise; ortak olan kişilerin nüfus cüzdanı fotokopisi, imza sirküleri, kurulu ticaret sicil gazetesi ve vergi levhasıdır. Bütün bu belgeleri tamamladıktan sonra yapılacak işlem bankaya gitmek olacaktır. Tercih edilirse internet üzerinden de başvuru yapılabilir. Ama internet üzerinden yapılan başvurular sadece ön başvuru olup daha sonra bankaya gitme zorunluluğu vardır. Bankaya gidildiğinde verilen form eksiksiz bir şekilde doldurulur. Eğer belgeler tam ise banka tarafından hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Başvurunu onayladığı 2 3 gün sonrada kurulumu yapılır. Pos makineleri alımında bankadan bankaya farklılık gösterir. Özellikle komisyon farkları göze çarpar. Bu yüzden bütün bankaları iyi bir şekilde araştırıp öyle başvurmakta fayda var.  

Pos Cihazı Komisyon Oranları

Bankaların Pos Cihazı Komiyon Oranları hakkında daha önceki yazımızda geniş bilgiler vermiştik, işte 2018 pos cihazı komisyon oranlarını öğrenebileceğiniz yazı.

Pos Cihazı için Gerekli Evraklar

Gerekli belgeler aşağıda yazılıdır ancak, Pos Cihazı Almak için Gerekli Evraklar

  • Vekaletname
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • İmza Sirküleri
  • Oda Kayıt Belgesi
  • Vergi Levhası

 

Bir önceki yazımız olan Pos Cihazı Almak İçin Gerekli Evraklar başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git