1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Vakıfbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 35 kez okundu.

Alışveriş kapsamında her sektöre hitap eden kredi kartları, dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kredi kartı kullanımındaki en temel amaç; çeşitli sebeplerden dolayı kişilerin alışveriş sırasında nakit ödeme yapmak istememesi ya da nakit para taşınmamasıdır. Her iki amaca da uygun olan kredi kartları, bazen ödemelerle ilgili tüketicileri zorlamaktadır. Bu nedenle Vakıfbank kredi kartı iptali nasıl yapılır merak eden okurlarımıza yönelik, kart kapatma işlemlerini alt başlıklarda sıraladık…

Vakıfbank Kredi Kartı İptali

Kartınızda borç bakiyesi bulunsa da, bulunmasa da Vakıfbank kredi kartı iptali işlemlerinin gerçekleştirilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Borçlu bir şekilde kapatılan kartınızın ardından ödemelerinize devam edebilirsiniz. Ülkemizde faaliyet gösteren kamu bankalarından biri olma özelliğini taşıyan Vakıfbank, müşterilerinin kredi kartı kapatma isteklerini iletebilmesi için iki yöntemle hizmet vermektedir. Söz konusu yöntemler içerisinde müşteri hizmetleri ve klasik şubeler yer almaktadır. Ayrıca kapanması istenilen kartın iptalinden emin olmak için de internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartı kapatma işlemlerinizi müşteri hizmetleriyle gerçekleştirmek istiyorsanız, 444 0 724 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus kartın iptaline dair müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşmenin tarihini, temsilcinin adı ve soyadını mutlaka not düşmelisiniz. İleride yaşayabileceğiniz olası problemlerde, bu görüşmeyi kanıt niteliğinde kullanabilirsiniz.

Vakıfbank, müşterilerine klasik şubeler aracılığıyla da hizmet verdiği için işleminize dair bir dilekçe oluşturarak size en yakın banka şubesine iletebilirsiniz. Bu yöntemde asıl olan sözleşmenin iptalinin sağlanmasıdır. Bu nedenle Vakıfbank kredi kartı iptali için banka yetkililerinden, sözleşme belgesinin iptal fotokopilerini almanızı öneririz.

Kartın kapanması için talepte bulunduktan sonra bankanın internet şubesi üzerinden gerekli kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle vakifbank.com.tr adresine kişisel bilgileriniz ile giriş yapmanız ve güvenlik aşamalarını geçmeniz gereklidir. Bu aşamadan sonra işlem menüsünde yer alan Kredi Kartı kısmına tıkladığınızda, eğer ilgili karta erişemiyorsanız Vakıfbank kredi kartı iptali gerçekleşmiş demektir. Aynı şekilde iptali istenen kartın kapanıp kapanmadığını şubelerden ya da ATM’lerden de kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Notu Öğrenme başlıklı yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git