Yeni İş Yeri Açanlara Faizsiz Kredi

Yeni İş Yeri Açanlara Faizsiz Kredi
22 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 119 kez okundu.

Kendi iş yerini açarak kendi patronu olmak isteyen pek çok kişi için devlet çeşitli hibeler sunmaktadır. Bu hibeler için belirli bir sektörde faaliyet göstermek ve başka şartlar istendiği için pek çok kişi bu hibelerden yararlanamazlar. Yeni iş yeri açmak isteyip de yeterli sermaye sahibi olamayıp, teşviklerden de yararlanamayanların imdadına, yeni iş yeri açanlara kredi veren kuruluşlar ve bankalar koşar. Bu bankalardan ihtiyaç olan sermaye miktarı edinen herkes, kendi işini kurarak ticari hayata atılabilir.

Sermaye Edinmeniz İçin Kredi Veren Kuruluşlar

Kendi işini kurarak hayatına devam etmek isteyenler, yeterli birikimleri bulunmaması ihtimalinde önce KOSGEB hibelerini araştırırlar. Açacakları iş yerinin faaliyet alanı hibe krediler için uygun değilse sıradaki tercihleri sıfır faiz kredi veren kuruluşlar olur. KOSGEB, 2018 yılı için iş yeri açmak isteyen girişimcilere 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB’in bu hizmetinden yararlanmak isteyen girişimcilerin, bu hizmetten yararlanmak için bazı şartları yerine getirmesi beklenir.

  • Öncelikle, KOSGEB eğitimlerine katılarak, eğitimleri başarı ile tamamlamanız gerekir. KOSGEB, vereceği faizsiz kredinin faydalı olabilmesi için tecrübeli kadrolar eşiğinde girişimcilere, meslek hayatları ile ilgili eğitim verir. Bu programlardan başarı ile mezun olan girişimciler, faizsiz kredi için başvuruda bulunabilirler.
  • Eğitimin sonrasında KOSGEB veri tabanına kaydınızı oluşturun.
  • Kayıt işleminin arkasından, iş planınızı oluşturarak KOSGEB’e başvuruda bulunun. Bu işlemler 50.000 TL hibe için de benzer olsa da, alacağınız hibenin yetmemesi veya hibe alamamanız halinde 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkanından yararlanmak için de gereklidir.

KOSGEB başvuru tarihleri kaçırdıysanız ya da başka bir sebeple faizsiz kredi imkanından faydalanamadıysanız, sizin için ikinci bir yol olarak geriye banka kredilerine başvurmak kalıyor. Bankalar, ülke ekonomisine destek vermek amacıyla girişimcilerin her anında yanında olarak, ticari hayatta yaşayacakları parasal sıkıntılarını gidermede yardımcı oluyor.

  • Türkiye Halk Bankası, yeni işyeri açmak isteyen girişimciler için özel kredi kampanyaları sunuyor. Üniversite mezunu ve genç girişimciler için, tecrübe şartı aramaksızın 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan Halk Bankası ayrıca, mesleki kuruluşlardan eğitim sertifikası bulunan deneyimli girişimciler için de 30.000 TL’ye kadar kredi kullandırtabiliyor. Mucit sıfatı taşımaya hak kazanan patentli buluş sahibi olan girişimciler için de, 75.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi imkanı sunan Halk Bankası, ülke ekonomisinin yanında olmaya devam ediyor.
  • Ziraat Bankası, 250.000 TL’ye kadar banka şubelerine başvuruda bulunan girişimcilere kredi fırsatı sunuyor. 60 aya varan vade ile Girişimciye Değer Kredisi adı altında sunulan krediden ilgili meslek odalarına kayıt yaptırmak sureti ile başvurabilirler.
  • Diğer bankaların ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanabilecek olan girişimciler ayrıca, ülkemizde faaliyet gösteren kamu ve özel katılım bankalarının faizsiz kredilerinden yararlanabilirler. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar, ülke ekonomisine destek vermek ve istihdamı artırmak amacıyla yeni iş yeri açan girişimcilerin yanında yer almaya devam ediyor.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git